عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس اداره مسافر حمل و نقل و پایانه های استان زنجان :

مسافران بین شهری هرگز بدون بلیت مسافرت نکنند

کد خبر: 74367
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۲:۰۰ ب.ظ

رئیس اداره مسافر حمل و نقل و پایانه های استان زنجان گفت: بلیت سندی بین مسافر و شرکت های مسافربری است و مسافران بین شهری هرگز نباید بدون این سند با وسایط حمل و نقل عمومی مسافرت کنند.

به گزارش نداي مردم، حسین اسکندری افزود: مسافران باید نسبت به حقوق خود و شرکت های حمل و نقل مسافربری آگاه و مطلع باشند و هرگز بدون بلیت مسافرت نکنند.
وی تاکید کرد: مسافران بین راهی نیز از راننده تقاضای صدور بلیت کنند چرا که در صورت مواجه شدن با مشکلی بدون این برگ، هیچ سندی در دست مسافر نیست.
رئیس اداره مسافر حمل و نقل و پایانه های استان زنجان گفت: شهروندان سعی کنند چند روز قبل از سفر، بلیت را به صورت اینترنتی و یا از دفترهای فروش بلیت در سطح شهرستان های استان تهیه کنند.
اسکندری به توشه همراه مسافر اشاره کرد و یادآورشد: مسافر مجاز است چمدانی تا ۲۰ کیلوگرم را بدون پرداخت هر گونه وجه اضافی حمل کند.
وی ادامه داد: شرکت های حمل و نقل مسافربری نیز موظف هستند برچسب توشه را بر روی چمدان مسافر نصب کنند و برگ دیگری از این برچسب نیز در دست مسافر باشد تا از مفقودی و جابجایی با توشه دیگر مسافران جلوگیری شود و در صورت مفقود و یا جابجا شدن نیز با در دست داشتن برچسب می توانند به راحتی پیگیر موضوع باشند.
رئیس اداره مسافر حمل و نقل و پایانه های استان زنجان از تشدید نظارت اکیپ های نظارتی در داخل خوردوهای مسافربری عمومی خبرداد و گفت: این نظارت ها در فصل تابستان شدت دارد و آب نوشیدنی برای ارائه به مسافران به منظور پیشگیری از بیماری و رعایت بهداشت عمومی باید بسته بندی و خنک باشد.
اسکندری خاطرنشان کرد: به طور معمول آب های نوشیدنی بسته بندی بهداشتی در داخل یخچال نگهداری می شود که خود مسافر می تواند از آن استفاده کند و یا از مهماندار تقاضای آب نوشیدنی کنند.
وی تاکید کرد: مسافران در صورت داشتن هر گونه شکایت، پیشنهاد و یا مشاهده هرگونه تخلفی از طرف شرکت های مسافربری و رانندگان موارد را با شماره پیامگیر ۲۴ ساعت ۳۳۴۶۲۳۶۹ و سامانه پیام کوتاه کشوری ۳۰۰۰۱۴۳ و سامانه پیامگیر استان زنجان ۳۰۰۰۹۹۰۰۹۱ مورد را جهت بررسی اطلاع دهند.
رئیس اداره مسافر حمل و نقل و پایانه های استان زنجان گفت: علاوه بر این سامانه ها و شماره مسافران می توانند نظارت و موارد تخلف مشاهده شده خود را از طریق صندوق های نظرسنجی مستقر در پایانه های مسافربری اعلام و یا برای مکاتبه حضوری به اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان زنجان مراجعه کنند.
۳۱ دستگاه نظارت تصویری و ۵۴ دستگاه تردد شمار در مسیرهای ارتباطی استان زنجان فعال است.
۲۰ دستگاه دوربین ثبت تخلف عبور و مرور در آزاد راه های زنجان – تبریز و زنجان – قزوین نصب شده و تخلف های رانندگان با این دستگاه ها ثبت می شود.
استان زنجان حدود پنج هزار و ۶۰۰ کیلومتر آزاد راه، بزرگ راه، راه های اصلی، فرعی دارد که از این میزان چهار هزار کیلومتر راه روستایی و ۱۰ هزار و ۴۰۰ کیلومتر نیز راه هم سنگ است./ايرنا

دیدگاه کاربران