عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس شورای بوشهر:

یکپارچه نبودن مدیریت شهری آسیبهای زیادی به شهر وارد می کند

کد خبر: 74378
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۲:۲۲ ب.ظ

رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: پراکندگی خدمات شهری و یکپارچه نبودن مدیریت آنها آسیب های زیادی به شهر وارد می کند.

به گزارش نداي مردم، عبدالخالق برزگرزاده روز دوشنبه در نشست علنی شورای اسلامی شهر بوشهر افزود: موازی کاری دستگاههای مختلف و استفاده نکردن بهینه از منابع، یکی از مشکلات اصلی درسطح شهرهاست.
وی اضافه کرد: با این رویه انتظار می رود تحقق مدیریت واحد شهری، تقویت شوراها و برداشتن بار از روی دوش دولت در اولویت کار نمایندگان مجلس شورای اسلامی باشد.
برزگرزاده افزود: شوراها بخوبی می توانند باری سنگین را از روی دوش دولت بردارند و مدیریت های محلی را به همراه شهرداریها عهده دار شوند.
وی دربخش دیگری از سخنان خود گفت: بخشی از مالیات بر ارزش افزوده برای شهرداری ها و پیگیری مسائل عمرانی تعریف شده ولی با این وجود در برنامه ششم اختیار اختصاص این منابع به شهرداری ها برعهده سایر مجموعه هاست که با این کار قدرت نظارتی شورا کاسته و جایگاه شوراها تضعیف خواهد شد.
برزگرزاده تاکید کرد: درنهادی مانند مجلس تصمیم گیری ها و قانون گذاری ها بصورت کلی است و تصمیم های محلی باید از سوی مسئولان محلی انجام شود.
وی یادآورشد: پس از گذشت ۱۸ سال از عمر شوراهای اسلامی هنوز در واگذاری امور بخش دولتی به آنها ممانعت می شود، این در حالی است که انتظار می رفت برای اعتلای شوراها گامی تاثیرگذار برداشته شود.
برزگرزاده با بیان اینکه مدیریت شهری باید محور اصلی برنامه ریزی باشد تاکید کرد: مدیریت شهری به عنوان مرکز مدیریت کننده شهر باید تمام ابزارها و اختیارات قانونی را در دست داشته و به شکل جامع و کامل فعالیت کند./ایرنا

دیدگاه کاربران