عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس شورای شهر زنجان:

پروژه سبزه میدان زنجان به روش پیمانکاری ادامه می‌یابد

کد خبر: 74391
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۹:۳۳ ق.ظ

رئیس شورای شهر زنجان با اشاره به فسخ قرارداد پروژه سبزه میدان با شریک تجاری انجام شد گفت: پروژه سبزه میدان زنجان به روش پیمانکاری ادامه می‌یابد.

به گزارش نداي مردم، سعید امیدی  با بیان اینکه پاسخگویی، شفافیت و شهروندمحوری سه رویکرد اصلی شورای چهارم از ابتدای آغاز به‌کار خود تاکنون بوده است اظهار داشت: عملیاتی کردن این رویکردها با حضور منظم اعضا شورا در جلسات و بازدیدهای میدانی از اقدامات انجام شده در سطح شهر، ارائه گزارش از عملکردهای هزینه‌ای و درآمدی به صورت دوره‌ای، تهیه و تنظیم بودجه بر مبنای نظرات شهروندان و غیره انجام شد.

وی به برگزاری ۱۰۶ جلسه از ابتدای سال تا پایان تیرماه در قالب جلسات رسمی و نیز جلسات کمیسیونهای فعال در شورا اشاره کرد و یادآور شد: از این تعداد ۱۰ جلسه به صورت رسمی بوده است.

رئیس شورای شهر زنجان به خلاصه‌ای از مصوبات مهم شورای شهر از ابتدای سال تاکنون اشاره کرد و افزود: حل و فصل اسناد حقوقی زمینی در سایت کارگاهی از جمله مصوبات مهم شورا بود که با پیش‌بینی‌های انجام شده قرارداد زمینهای مذکور به نام مالکان واگذار شد.

وی با تاکید بر اینکه تهاتر بدهی توسعه صادرات استان و بسته شدن پرونده آنها نیز از دیگر لوایح مورد بررسی در شورای شهر بود عنوان کرد: مشارکت با آموزشگاههای هیئت امنایی به منظور ارتقا سطح آموزشی شهروندان در مناطق حاشیه‌ای شهر نیز از جمله لایحه‌های مهم بررسی شده در شورا بود.

امیدی با اشاره به ساماندهی زمین ۱۶ هکتاری واقع در ضلع غربی میدان ولی‌عصر(عج) یادآور شد: این اقدام در ساماندهی ضلع شرقی منطقه بی‌سیم نقش تاثیرگذاری دارد.

وی با بیان اینکه حسابرسی حسابهای شهرداری در سالهای ۹۳ و ۹۴ از جمله تکالیف قانونی شورای شهر مطرح شده است بیان کرد: با انجام حسابرسی در سالهای ۹۳ و ۹۴ تمامی حسابهای شهرداری زنجان دقیق گزارش شده است.

رئیس شورای شهر زنجان تفریغ بودجه سال ۹۴ شهرداری را یکی از مصوبات مهم شورای شهر دانست و افزود: بررسی و ابلاغ به موقع بودجه امسال شهرداری نیز از اقدامات خوب شهرداری و شورای شهر است.

وی بودجه نقدی امسال شهرداری زنجان را دو هزار میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: بودجه مدیریت شهری شامل مجموع بودجه‌های نقدی، سرمایه‌گذاری و سازمانها است.

امیدی به فسخ قرارداد شهرداری با سرمایه‌گذار پروژه سبزه میدان اشاره کرد و افزود: این فسخ قرارداد به دلیل عمل نکردن شریک تجاری به تعهدات خود در پروژه سبزه میدان بود.

وی با اشاره به اینکه عزم و اراده برای انجام ادامه پروژه سبزه میدان در مجموعه مدیریت شهری وجود دارد خاطرنشان کرد: در حال حاضر مجوز انجام پروژه سبزه میدان به روش پیمانکاری اخذ شده است.

دیدگاه کاربران