عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس:

تالار مرکزی شیراز ۲۱ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

کد خبر: 74394
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۹:۳۸ ق.ظ

پنج سال از زمان کلنگ زنی پروژه تالار مرکزی شیراز که نام مهر بر آن گذاشته شده،می گذرد که اینک مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس اعلام کرده این تالار تاکنون ۲۱ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش نداي مردم، بهزاد مریدی بیان داشت: عملیات اجرایی این پروژه در حال انجام است و هم اینک سقف دوم این مجتمع فرهنگی زده شده و کارهای فونداسیون دو سالن نیز انجام شده است.
وی با بیان اینکه تالار مرکزی شیراز یک پروژه ملی است افزود: سال گذشته از سهم بودجه های ردیف ملی وزارت خانه ای، سه میلیارد تومان به این پروژه اختصاص یافت که با تلاش های این اداره کل به هفت میلیارد تومان افزایش یافت.
مریدی اظهارکرد: در سفر اخیر معاون اول رئیس جمهوری درخواست اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان بودجه برای ساخت این پروژه ارائه شد که امیدواریم با تلاش نمایندگان مردم شیراز در مجلس این درخواست محقق شود.
وی ادامه داد: برای تکمیل این پروژه فاخر و ارزشمند استان فارس اعتباری بالغ بر ۴۴ میلیارد تومان نیاز است که وعده های مناسبی برای تحقق اعتبار لازم برای ساخت این پروژه از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سالجاری و سال آینده داده شده است.
تالار مرکزی شیراز در شرایطی امروز به عنوان مطالبه اصلی حوزه فرهنگ و ارشاد فارس مطرح می شود که کلنگ احداث آن در اسفندماه سال ۱۳۹۰ با حضور وزیر وقت فرهنگ و ارشاد اسلامی به زمین زده شد.
بنا به اعلام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس این پروژه که می توان گفت تقریبا هیچگونه پیشرفت فیزیکی ندارد و در صورت احداث و راه اندازی، به بسیاری از نیازهای شیراز به عنوان شهری فرهنگی پاسخ خواهد داد.
تالار بزرگ شیراز بنا است در محل ساختمان قدیمی شرکت غله و خدمات بازرگانی استان فارس ساخته شود و شامل سالن های چند منظوره، کارگاه های تخصصی، آموزشی و فرهنگی ویژه فعالیت های فرهنگی و هنری نیز خواهد بود.
سالن همایش دو هزار نفری با زیر بنای چهار هزار مترمربع، گالری نمایش آثار هنری، اتاق مخصوص تمرین موسیقی و تئاتر، کارگاه ساخت دکور، کتابخانه تخصصی و فضای نگهداری ادوات موسیقی از دیگر بخش های است که در برای این مجموعه در نظر گرفته شده است.

** تئاتر شهر شیراز، شاید سال آینده
او در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روند ساخت مجموعه تئاتر شهر در شیراز اضافه داشت: ساخت مجموعه تئاتر شهر در شهر شیراز نیز در حال انجام است و بر اساس پیش بینی ها قرار بود تا مهرماه امسال به بهره برداری برسد که به دلیل کمبود بودجه، در زمان مقرر محقق نمی شود.
مریدی افزود: مجموعه تئاتر شهر شامل سه سالن ابوریحان، لایق و باباملک است که امیدواریم تا سال آینده به بهره برداری برسد و بتوانیم جشنواره فیلم فجر را در آن مجموعه برگزار کنیم.
وی انتقاد برخی هنرمندان ازساخت این مجموعه در منطقه شلوغ شهر را نادرست دانست و گفت: نیازاست که هنرمندان درهمه نقاط شهر حضور داشته باشند، به علاوه ساخت پارکینگ شهری قابل توجهی در منطقه دروازه کازرون، مشکل ترافیک و نبود پارکینگ این مجموعه را نیز رفع کرده است./ايرنا

دیدگاه کاربران