عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار زنجان :

ساختمان مرکز کنترل ترافیک زنجان تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد

کد خبر: 74401
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۹:۵۹ ق.ظ

به گفته شهردار زنجان ساختمان مرکز کنترل ترافیک شهر زنجان با یک هزار و ۹۶۰ مترمربع در ۴ طبقه احداث می‎‌شود که با ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی تا پایان سال جاری به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش نداي مردم،، حبیب یگانه، شهردار زنجان اظهار داشت: تکمیل پروژه‌های نیمه تمام با توجه به سیاست‌های امسال از سوی شورای شهر زنجان جهت اجرا به شهرداری ابلاغ شده است.

وی بودجه مصوب شهرداری را ۲۰۰ میلیارد تومان بودجه نقدی عنوان کرد و گفت: ۵۵ درصد این پروژه به عنوان بخش عمران و ۴۵ درصد بودجه جاری می‌باشد.

این مقام مسئول به ۱۰ پروژه اولویت‌دار شهرداری زنجان اشاره کرد و گفت: یکی از پروژه های مهم شهر زنجان تقاطع غیرهمسطح سیدالشهدا می باشد که چهارسال است عملیات اجرایی آن شروع شده است و امید می‌رود تا پایان شهریور امسال کارهای اساسی را به مرحله انجام برسانیم.

وی ادامه داد: عملیات اجرایی نصب روگذر در یک ماه آینده در محل پروژه انجام خواهد شد و سرعت بیشتری به پروژه می‌دهد.

یگانه با بیان اینکه براساس تفاهم‌نامه سه جانبه یک سوم منابع این پروژه از محل اعتبارات استانی، یک سوم از سوی راه و شهرسازی و یک سوم از سوی شهرداری زنجان تامین شود، تصریح کرد: به دلیل عدم تامین سهم استانی و شهرسازی منابع این پل در حال حاضر از محل منابع شهرداری پیش می‌رود.

وی به پروژه احداث پارکنیگ طبقاتی سعدی که عملیات اجرایی آن در زمینی به مساحت یک هزار و ۱۳۲ مترمربع و در هشت طبقه توسط پیمانکار جهاد نصر در حال اجراست، اشاره کرد و گفت: مقرر شده است این پروژه بهمن سال آینده به بهره برداری برسد.

شهردار زنجان ساختمان مرکز کتنرل ترافیک شهر زنجان را از دیگر پروژه‌های اولویت‌دار زنجان عنوان کرد و افزود: اسفند سال گذشته طرح ترافک شهری زنجان به تصویب رسید که الزامات آن تکمیل ساختمان کنترل ترافیک در مقابل استادیوم ۱۵ خرداد با مساحت یک هزار و ۹۶۰ مترمربع و در ۴ طبقه است که با ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی تا پایان سال جاری به بهره برداری می‌رسد.

یگانه به پروژه سالن ورزشی و مدیریت بحران زنجان جنب پارک بانوان اشاره کرد و ادامه داد: دهه فجرسال گذشته فرهنگ‌سرای زندگی در پارک بانوان احداث شد و به بهره برداری رسید و پروژه سالن ورزشی چند منظوره نیز در زمینی به مساحت ۱۸۰۰ مترمربع و زیربنای ۲۳۰۰ متر مربع با اعتبار ۲۴٫۵ میلیارد ریال و ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست و امسال ۱۱ میلیارد ریال اعتبار از منابع داخلی شهرداری برای تکمیل این سالن اختصاص پیدا کرده است.

بازگشایی محورهای داخل پادگان از دیگر پروژه ای بود که شهردار زنجان به آن اشاره کرد و گفت: محور غربی این پروژه به عرض ۵۵ متر و طوب ۱۲۰۰ متر در حال اجراست که خاکبرداری بیش از ۵۰ هزار مترمربع ، زیرسازی مسیر، جدول‌گذاری، احداث ۲ ساختمان، نصب ست‌های ورزشی و جابجای برجک‌های نگهداری و دکل‌های فشار قوی از اقدامات انجام شده در این پروژه می‌باشد و تا پایان شهریور امسال باند غربی به بهره برداری می‌رسد.

ورودی شهرک شهرآرا در ضلع شمالی پارک ارم از پروژه های در حال اجرای مدیریت شهری است که در راستای ساماندهی راه دسترسی به شهرآرا و مسکن مهر با عرض ۵۰ متر اجرایی می شود و به گفته یگانه، با ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی شامل جدول‌گذاری به طول ۹ کیلومتر و احداث فضای سبز میباشد، برآورد اعتبار اولیه این پروژه ۱۸ میلیارد ریال می‌باشد که تاکنون ۱۰ میلیارد ریال هزینه شده است و امسال ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای آن در نظرگرفته شده است.

این مقام مسئول با یادآوری اینکه پروژه زینبیه غربی در ۲ ماه آینده بازگشایی خواهد شد، خاطرنشان کرد: بازگشایی از خیابان شهدا تا مسجد رضویه با عرض۲۴ متر می باشد که امسال برای تملک املاک واقع در طرح، ۶۰ میلیارد ریال هزینه دربر داشته است.

بازگشایی خیابان اول شهرک کارمندان و تعریض آن در ادامه محور خیابان ۳۵ متری عاصم زنجانی به خیابان اول شهرک از دیگر پروژه های اولویت‌دار شهرداری عنوان شد که ۱۳۵۰ متر طول و ۳۵ مترعرض معبر است همچنین احداث بلوار از میدان پلیس تا میدان پادگان در دستور کار شهرداری است که عملیات جدول‌گذاری در حال اجراست.

به گفته یگانه پروژه تقاطع ورودی گلهشر کاظمیه که یکی از شهرک‌های اقماری می‌باشد و جمعیت زیادی دارند موجب شد تا این پروژه در اولویت قرار گیرد و امسال عملیاتی می‌شود.

توسعه فضای شهر و احداث پارک‌ها به تعداد ۱۵ پارک جدید و جدول‌گذاری هشت پارک دیگر ۱۵ هزار هکتار به محدوده فضای سبز زنجان اضافه کرده است نیز از دیگر اقدامات شهرداری زنجان عنوان شد.

شهردار زنجان اضافه کرد: بیش از ۲۵ اکیپ لکه‌گیری در شهر تجهیز شده‌اند که در قالب ۱۵۰ قرارداد عمرانی در سح شهر از ابتدای امسال فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به تولید ۴۲ هزار تن آسفالت در شهر زنجان ادامه داد: تا پایان تابستان امسال پروژه‌های اجرای آسفالت در شهر نجان با سرعت بیشتری انجام می‌شود.

به گفته یگانه در بخش پیاده‌رو سازی هم ۱۳ هزار مترمربع پیاده‌روسازی و ۲۱ کیلومتر جدول‌گذاری از اقدامات مهم شهرداری در بخش عمرانی بوده است.

شهردار زنجان به وضعیت اقتصادی و شرایط نامناسب مالی شهرداری زنجان اشاره کرد و یادآور شد: امسال نسبت به سال گذشته با کاهش ۴۰ درصدی در مبالغ پرداختی از ارزش افزوده مواجه هستیم./شبستان

دیدگاه کاربران