عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار زنجان :

تکمیل پروژه های نیمه تمام، مهمترین دستور کار شهرداری زنجان

کد خبر: 74407
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۱ ق.ظ

شهردار زنجان گفت: تکمیل و بهره برداری از پروژه های نیمه تمام، مهمترین دستور کار شهرداری زنجان طی سال جاری است.

به گزارش نداي مردم،حبیب الله مولایی یگانه افزود: ۵۵ درصد بودجه مصوب سال ۹۵ مبلغ یک هزار و ۱۰۰ هزار میلیارد ریال است که اولویت اعتبارات بر تامین منابع مالی پروژه های عمرانی گذاشته شده است.
کل بودجه پیش بینی شده برای سال جاری در شهرداری زنجان به دو هزار میلیارد ریال می رسد که ۴۵ درصد آن هزینه های جاری و ۵۵ درصد عمرانی محسوب می شود.
وی یادآورشد: امسال سهم شهرداری از عوارض مالیاتی که هر ساله به شهرداری ها و دهیاری ها اختصاص می یابد، ۴۰ درصد کاهش یافته است.
مولایی یگانه اظهار کرد: همین کاهش اعتبارات دولتی شهرداری زنجان، سبب شد تا برای تامین اعتبار پروژه ها، شهرداری به سمت بهره گیری از توان بخش خصوصی و سرمایه گذاران برود.
شهردار زنجان گفت: شهرداری زنجان طی شش ماه آخر سال ۹۴، هیچ کمکی را نتوانست از وزارت کشور به بخش حمل و نقل و اتوبوس رانی اختصاص دهد و موضوع سبب شد تا ناوگان اتوبوس رانی و ناوگان حمل و نقل عمومی با مشکلات و تنگناهای مالی مواجه شود.
وی پیگیری تحقق موضوع تخصیص یک برند شهری مختص زنجان را برای توسعه این شهر و استان ضروری خواند و خاطر نشان کرد: تعیین این برند شهری سبب می شود تا پروژه های شهری بر مبنای یک نقشه جامع طراحی شده پیش برود و مسیر توسعه آن مشخص شود.
یگانه تکمیل پروژه تقاطع سیدالشهدا(ع) را از مهمترین پروژه های در دست پیگیری شهرداری زنجان برشمرد و از تلاش مجموعه شهرداری برای اجرای کارهای اساسی این پل تا شهریور امسال خبر داد.
عملیات اجرایی پل سید الشهدا یا امام حسین(ع) در سال ۸۹ آغاز شد و فاز نخست آن در سال ۹۲ به بهره برداری رسید.
شهردار زنجان احداث پارکینگ های طبقاتی، تکمیل و بهره برداری از ساختمان مرکز کنترل ترافیک، احداث سالن ورزشی و مدیریت بحران پارک بانوان، بازگشایی محورهای داخلی و حاشیه پادگان و بازگشایی خیابان زینبیه غربی را از مهمترین پروژه های در دستور کار شهرداری برای بهره برداری در سال جای برشمرد.
در پایان این نشست خبری به مناسبت روز خبرنگار از خبرنگاران حوزه مدیریت شهری تقدیر شد./ایرنا

دیدگاه کاربران