عضویت در خبرنامه الکترونیک
فرماندار سقز:

حضور دو سرمایه گذار خارجی در سقز/۶۵ کیلومتر راه روستایی آسفالت شد

کد خبر: 74409
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۸ ق.ظ

فرماندار ویژه شهرستان سقز با حضور دو سرمایه گذار خارجی در این شهرستان خبر داد و گفت: قرار است که زمینه برای حضور سرمایه گذاران بیشتری در این شهرستان فراهم شود.

به گزارش نداي مردم، جمعی از اصولگرایان و اصلاح طلبان شهرستان سقز در نشستی با فرماندار ویژه و معاونان سیاسی و برنامه ریزی به بررسی مسایل و مشکلات شهرستان سقز پرداختند.

در این نشست، معاون استاندار و فرماندار ویژه سقز گفت:به عنوان یک اصلاح طلب به راه و روش دولت تدبیر و امید و رویه اعتدالگرایانه آن معتقدم و دغدغه ای جز خدمت به مردم شریف شهرستان سقز ندارم.

علی اکبر ورمقانی افزود: تمام گروه ها و احزاب ایران اسلامی به حفظ مصالح ملی، اعتقاد به ولایت فقیه، کمک به توسعه و آبادانی کشور، حفظ منافع ملی و دفاع از آرمانهای نظام جمهوری اسلامی ایران معتقد هستند و رویکرد دولت، حفظ جایگاه گروه های سیاسی و برگزاری نشست و دیدار با آنهاست و بنده هم به عنوان فرماندار شهرستان به این رویکرد اعتقاد دارم.

وی با اشاره به اوضاع کشورهای منطقه تصریح کرد: به برکت رهبر هوشمند و مردم فهیم، ایران اسلامی از امنیت کامل برخوردار بوده وا ین امنیت در جهان بی نظیر است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اقدامات دولت تدبیر و امید گفت:با وجود محدودیت های اعتباری ، تحریم های ظالمانه و افت قیمت نفت، دولت در جهت کاهش تورم و تعامل با جامعه جهانی فعالیت های گسترده و مثبتی داشته است.

ورمقانی در بخشی دیگر از سخنان خود با تشریح اقدامات دولت در شهرستان سقز اظهار داشت: در شهرستان سقز تمام طرح های عمرانی از جمله سد شهید صالحیان، کنارگذر و بیمارستان فعال است.

وی گفت: در راستای ارتقای شاخص های برخورداری روستاییان از راه آسفالته از تیرماه سال ۹۳ نا آبان ماه سال ۹۴ به میزان ۶۵ کیلومتر راه روستایی در سقز آسفالت شده که اقدام مناسبی بوده است.

فرماندار سقز همچنین ، دعوت از سرمایه گذاران خارجی توسط دولت و سرمایه گذاری برای ساخت کارخانه ذوب آهن و سیگارت و دعوت از سرمایه گذاران بخش خصوصی توسط شهرداری به ویژه ساخت زیر گذرمیدان آزادی را تحولی مناسب و مهم در اجرای طرح های مهم برای اشتغال زایی و بهبود عمران شهری توصیف کرد.

وی ادامه داد:پل “که وه سوار” سقز با اعتبار ۱۱۰ میلیارد یال توسط شهرداری و با مشارکت بخش خصوصی به زودی کلنگ زنی و دو مجتمع آبرسانی روستایی با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی ساخته می شود.

وی اقدامات دولت در حوزه بهداشت و درمان را هم مهم توصیف کرد کرد و افزود: دستگاه پزشکی ام. آر. آی در بیمارستان امام خمینی(ره) راه اندازی شده و از محل طرح نظام سلامت در این بیمارستان تعمیرات اساسی انجام شده است.

وی راه اندازی دوباره استخر سرپوشید سقز را از جمله دغدغه های فرمانداری برشمرد و افزود:مبلغ هشت میلیارد ریال از محل ماده ۱۸۰ به این طرح اختصاص یافت که اعتبار تخصیص نیافت با این حال با پیگیری های مداوم در حال حاضر اقدامات اجرایی واداری مداومی انجام گرفته که امیدوارم به زودی این کمبود مرتفع شود

ورمقانی، ایجاد نشاط اجتماعی با برگزاری همایش ها مختلف را از دستور کارهای مهم فرمانداری عنوان کرد و افزود: همایش موسیقی کُردی برگزار شد و گرامیداشت شیخ حسن مولان آباد ، سیزدهمین جشنواره تئاتر کُردی در سال جاری و همایش زیویه شناسی اوایل اردیبهشت ۹۶ برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه نباید در برابر مشکلات سقز بی تفاوت بود بر ارایه انتقاد های سازنده، اهمیت نظارت افکار عمومی و نهادینه کردن سرمایه گذاری بخش خصوصی باکمک صاحبان فکر و ایده تاکید کرد.

در این نشست، شرکت کنندگان از هر دو طیف اصلاح طلبان و اصولگرایان بر اهمیت تکثر و چند صدایی در جامعه، توجه به چرخش نخبگان در بحث انتصاب ها و استفاده از نیروهای بومی، نظارت بر ادارات، توجه بیشتر شهرداری و شورا در خصوص اجرای طرح های عمرانی، اجرای زیر گذر در سه راهی آرامستان آیچی، ضرورت تسریع در راه اندازی استخر، حفظ سرمایه های اجتماعی، تلاش بیشتر دولت برای رفع مشکلات اجتماعی، اهمیت وجود رسانه های آزاد برای پیگیری مسایل و مشکلات، حمایت از جریان آزاد اطلاعات، بازدید سرزده از اداره ها و توسعه نهادهای مدنی تاکید کردند./مهر

دیدگاه کاربران