عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار سقز :

سیستم حمل و نقل عمومی شهر سقز جان تازه ای می گیرد

کد خبر: 74412
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۳ ق.ظ

شهردار سقز گفت: ۶۰ درصد تاکسی های فرسوده سطح شهر سقز تا آخر شهریور ماه امسال نوسازی و وارد ناوگان حمل و نقل عمومی می شوند تا ناوگان حمل و نقل این شهر جان تازه ای بگیرد

به گزارش نداي مردم، ضیاالدین نعمانی شامگاه دوشنبه در مراسم تحویل تاکسی های جدید در شهرستان سقز گفت: ساماندهی تاکسی های در سطح شهر، فرهنگ سازی جهت استفاده مناسب تر و مطلوب تر از تاکسی ها، رعایت مسائل راهنمایی و رانندگی از جمله مسائلی اساسی است که با همکاری، همدلی و مشارکت چندجانبه بین نهادهای مختلف و شهروندان پیگیری و اجرایی می شود.

وی افزود: اقدامات مناسب از جمله با ساخت مجتمع پزشکان و تمرکز زدایی از سطح شهر در راستای کاهش ترافیک مرکز اصلی شهر شروع شده و امید است این گونه اقدامات و برنامه ها هر چه زودتر به نتیجه برسد.

وی رفاه، آسایش و خدمت رسانی شایسته به شهروندان را اصلی مهم خواند و گفت: شهرداری و شورای شهر به مقوله تکریم ارباب رجوع، خدمات رسانی مطلوب و رو به رشد اهمیت ویژه ای قائل است.

معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری سقز نیز در این مراسم گفت: توسعه ناوگان های حمل و نقل شهری و ارائه خدمات عمومی به شهروندان یکی از اولویت های کاری دولت تدبیر و امید است.

کامل کریمیان افزود: شهروندان لیاقت مناسب ترین خدمات هستند و انتظار می رود طرح نوسازی تاکسی ها که شروع شده در کمترین بازده زمانی انجام شود

وی با بیان اینکه مسافران و شهروندان در حین ورود به شهر سیستم حمل و نقل شهری به عنوان نماد توسعه و پیشرفت مدنظرشان قرار می گیرد، افزود: لذا نوسازی و بهسازی و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی از اهمیت ارتباطی خاصی برخوردار بوده و در کنار نوسازی، کاهش آلودگی های زیست محیطی و صوتی، رفاه و آسایش شهروندان از اهمیت اساسی برخوردار است.

در ادامه مدیرعامل تاکسی رانی شهرداری سقز با اشاره به طرح نوسازی ۹۰ هزار دستگاه تاکسی در کشور گفت: نوسازی تاکسی های فرسوده در شهر سقز نیر در دستور کار قرار گرفت، که با این اقدام ناوگان تاکسیرانی سقز تازه و جوان تر می شود.

فرهاد مرادی با بیان اینکه ۳۸۴ دستگاه خودرو تاکسی مدل ۸۵ و پایین تر وجود دارد، گفت: ۱۸۴ نفر متقاضی تسهیلات در دفاتر پیشخوان دولتی ثبت نام کرده اند که کل ۱۸۴ نفر مورد تایید واحد تاکسی رانی قرار گرفت.

وی افزود: تاکنون ۱۰۴ نفر از متقاضیان به بانک های عامل جهت استفاده از تسهیلات معرفی شده اند.

مرادی گفت: ۴ نفر جهت خرید خودرو به صورت نقدی و ۶۲ نفر از متقاضیان دریافت تسهیلات به نمایندگی ایران خودرو معرفی شده اند.

وی اضافه نمود: از ۵۱ دستگاه معرفی شده به مرکز اسقاط ۴۸ دستگاه اسقاط شده و ۱۴ پرونده اسقاط مورد تایید ناجا قرار گرفته است.

وی با اشاره به واگذاری ۷ دستگاه تاکسی نوسازی شده در مراسم امروز، گفت: امیدواریم تا پایان شهریورماه کلیه تاکسی های نوسازی شده به متقاضیان تحویل گردد و در مجموع ۹۰ درصد تاکسی هاثی سقز نو و مدل بالا خواهند بود./مهر

دیدگاه کاربران