عضویت در خبرنامه الکترونیک
دبیر کمیته مناسب سازی رودان :

فضاهای شهری برای تردد معلولان در رودان مناسب سازی شود

کد خبر: 74421
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۸ ق.ظ

دبیر کمیته مناسب سازی رودان بر ضرورت مناسب سازی فضاهای اداری، خیابان ها و معابر شهری برای تردد آسان معلولان در این شهرستان تاکید کرد.

به گزارش نداي مردم، حمیده بازگشا جاودان با بیان اینکه مناسب ‏سازی تمام معابر به عنوان یک الزام شهری برای همگان ضرورت دارد، اظهار داشت: مناسب سازی فقط برای معلولان و جانبازان نیست بلکه سالمندان نیز از مناسب سازی بهره می برند و تحقق این مهم، نیازمند تلاش و همکاری همه جانبه دستگاه ها و عموم مردم است.
وی بر رعایت اصول مناسب سازی در ساخت و سازها تاکید کرد و گفت: رعایت نکردن قوانین مناسب سازی در سطح شهر مشکلات عدیده ای برای افراد معلول، جانباز، افراد کم توان، سالمندان و زنان باردار ایجاد می کند.
جاودان خاطر نشان کرد: نگاه عدالت محور نظام بر گسترش امکانات برای آحاد جامعه است، از اینرو باید با مناسب سازی معابر و مکان های عمومی، فرصت های برابر برای همه افراد جامعه ایجاد شود.
وی بیان کرد: مناسب سازی فضاهای عمومی به رسمیت شناختن حقوق معلولان است و نقش مهمی در آسایش، توانمندسازی و بهره گیری از تمام امکانات دارد.
جاودان با تاکید بر مناسب سازی محیطی برای معلولان، خاطر نشان کرد: اداراتی که تاکنون اقدام به مناسب سازی محیط اداری خود نکرده اند با رعایت اصول مهندسی و فنی، اقدام به مناسب سازی محیط دستگاه ها کنند.
وی در پایان از برگزاری نخستین نشست کمیته مناسب سازی رودان در روز سه شنبه پنجم مردادماه ۹۵، با حضور بهزاد رحیمی کارشناس مناسب سازی اداره کل بهزیستی استان هرمزگان خبر داد.

دیدگاه کاربران