عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس کمیسیون عمران و محیط زیست شورای شهر زنجان:

هدف از الزام ارائه وضعیت پروژه‌های شهری زنجان آگاهی از مشکلات است

کد خبر: 74437
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۵ ق.ظ

هدف از الزام ارائه وضعیت پروژه‌های شهری زنجان آگاهی از مشکلات است
رئیس کمیسیون عمران و محیط زیست شورای اسلامی شهر زنجان با اشاره به ارائه گزارش وضعیت پروژه‌های عمران شهری با برش سه ماهه گفت: این اقدام در راستای آگاهی از وضعیت پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها و مشکلات پیش رو انجام شده است.

به گزارش نداي مردم، رزاق محمدی اظهار کرد: این کمیسیون بر اساس اسناد تنظیمی موجود عمل می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه بودجه تنظیم شده برای شهرداری‌ها به صورت یک‌ساله بسته می‌شود، اضافه کرد: باید متوجه بود که این مصوبه به عنوان سند در رویکردها باید مد نظر قرار گیرد.

عضو شورای اسلامی شهر زنجان با بیان اینکه بر اساس مصوبه شورا ۵۵ درصد از بودجه ۲۰۰ میلیارد تومانی شهرداری زنجان برای بخش عمران بوده است، تصریح کرد: رویکردهای پیش‌بینی شده برای تحقق درآمدها راه‌کارها را مشخص می‌کند.

محمدی با تاکید بر پایدار نبودن درآمدهای شهرداری‌ها از جمله شهرداری زنجان افزود: تدوین برنامه‌ برش سه ماه برای پروژه‌های در دست اجرای شهرداری زنجان در همین راستا و برای پیگیری روند اجرایی پروژه‌های مورد نظر انجام شده است.

وی ادامه داد: ارائه گزارش سه ماهه از پیشرفت‌های فیزیکی پروژه‌های شهری، مدیریت شهری را در جریان کم و کیف روند اجرایی آن‌ها از جمله مشکلات قرار می‌دهد.

رئیس کمیسیون عمران و محیط زیست شورای اسلامی شهر زنجان با تاکید بر بازدیدهای دوره‌ای و پیگیری روند توسط شورا در وضعیت پروژه‌ها افزود: این اقدامات نظارتی در راستای وظایف ذاتی شورا انجام می‌شود.

محمدی ارائه گزارش در مورد دلیل عملیاتی نشدن پروژه‌ها از وظایف شورا اعلام و ابراز کرد: اگر پروژه‌ای به هر دلیل عملیاتی نشده باید دلایل آن از جمله نداشتن بودجه، مشکل‌دار بودن قرارداد و یا عدم توانایی مدیر، علت یابی و اطلاع‌رسانی شود تا همه در جریان امور قرار گیرند.

وی به سیاست‌های ابلاغی در حوزه محیط زیست اشاره و اضافه کرد: ایجاد شبکه یکپارچه محیط زیست و جرم انگاری تخریب محیط زیست از جمله سیاست‌های ابلاغی است که باید مد نظر همه آحاد مردم قرار گیرد.

رئیس کمیسیون عمران و محیط زیست شورای اسلامی شهر زنجان تاکید کرد: مسائل مربوط به محیط زیست باید مورد توجه مدیران و مردم باشد تا بیش از این شاهد آسیب این بخش از محیط زندگی خود نباشیم.

دیدگاه کاربران