عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار بندرعباس:

روند تکمیل ساخت نخستین پارک بانوان بندرعباس اجرایی می‌شود

کد خبر: 74450
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۱:۳۲ ب.ظ

شهردار بندرعباس از افزایش خدمات شهرداری در سطح شهرک پیامبر اعظم(ص) خبرداد و گفت: نخستین پارک بانوان بندرعباس در حال اجرا و تکمیل است.

به گزارش نداي مردم، عباس امینی‌زاده صبح امروز در بازدید از بخش‌های مختلف شهرک پیامبر اعظم(ص) با اشاره به ارائه خدمات شهری در این شهرک توسط شهرداری بندرعباس اظهارداشت: در حال حاضر، شهرداری بندرعباس دستگاه متولی خدمات در این بخش نیست، با این وجود بسیاری از خدمات توسط مجموعه شهرداری از طریق منطقه و ناحیه ویژه این بخش ارائه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این منطقه حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت را در خود جای داده است، بیان‌ داشت: با این تفاسیر می‌توان شهرک پیامبراعظم(ص) را یک شهر، در دل شهر بندرعباس دانست.

شهردار بندرعباس از جمع‌آوری زباله، رفت و روب معابر، ایجاد فضای سبز، رفع نقاط آبگیر و غیره به عنوان بخشی از برنامه‌های شهرداری بندرعباس یاد کرد و گفت: برخی از این خدمات آغاز شده و بزودی در سایر بخش‌ها برنامه‌هایی آغاز می‌شود.

وی اضافه کرد: دپوی حجم قابل توجهی نخاله ساختمانی در این شهرک، علاوه بر اختلال در کار خدمات‌رسانی، موجب ایجاد مزاحت برای ساکنان این شهرک شده است.

امینی زاده با تاکید بر تقویت فعالیت‌های بخش جمع‌آوری زباله در شهرک پیامبر اعظم(ص) تصریح کرد: پیمانکاران این آپارتمان‌ها باید نسبت به اخذ پایان کار ساختمانی خود اقدام کنند.

احداث پارک بانوان در محدوده منطقه یک بندرعباس

شهردار بندرعباس همچنین از احداث نخستین پارک بانوان در محدوده منطقه یک خبرداد و گفت: مجموعه پارک بانوان، یک مجتمع تفریحی، ورزشی و آموزشی است که به منظور ایجاد فضاهای سالم برای رشد و توسعه ورزش در میان این قشر از جامعه در حال ساخت است.

وی افزود: این پارک شامل پیست دوچرخه‌سواری، زمین ورزش چند منظوره و وسایل بازی کودکان، ابزار و لوازم تندرستی در فضای باز بوستان، سرویس‌های بهداشتی مناسب، آلاچیق، نیمکت، مسیرهای مناسب پیاده‌روی، فرهنگسرا، استخر روباز و بازارچه سنتی است که در زمینی به مساحت ۲۶ هزار متر مربع در حال احداث است.

امینی زاده هدف از ساخت و احداث این بوستان را رفع نیازهای اجتماعی و فرهنگی بانوان و کاهش آسیب‌های اجتماعی، از طریق ایجاد مشروعیت‌های شغلی و فرهنگی، ایجاد تحرک و انگیزش در بانوان از طریق شرکت در مشارکت‌های اجتماعی، ایجاد طرح کار آفرینی و به دنبال آن فرهنگ‌سازی و تاثیرگذاری در فرهنگ زنان جامعه با توجه با اینکه ۵۰ درصد جامعه را بانوان تشکیل می‌دهند، عنوان‌کرد./تسنيم

دیدگاه کاربران