عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار منطقه ۲۰ تهران:

منطقه ۲۰ تهران دارای ۱۶۷ بوستان شهری است

کد خبر: 74454
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۱:۵۱ ب.ظ

شهردار منطقه ۲۰ تهران گفت:منطقه ۲۰ دارای ۱۶۷ بوستان شهری است که تمامی این فضاها از لحاظ المان های شهری، فضاهای بازی، ورزشی و امکانات رفاهی و بهداشتی برای شهروندان آماده سازی شده اند.

به گزارش نداي مردم، سید احمد صفوی اظهار داشت: همزمان با اوج فصل گرما و احتمال آسیب پوشش های گیاهی بوستان ها و فضاهای سبز، مجموعه اقدامات لازم در خصوص رفع خطر از گونه های گیاهی در این منطقه جنوبی آغاز شده است.

صفوی اهمیت نگهداری از فضاهای سبز موجود را به اندازه ایجاد فضاهای جدید مهم برشمرد و گفت: با محلول پاشی های تقویتی و دفع به موقع آفات و بیماری های احتمالی نیز مقاومت درختان و فضاهای سبز پوششی افزایش یافته است تا این گیاهان که اکثرا سازگار با آب وهوای معتدل هستند، بتوانند بدون هیچگونه آسیبی فصل گرم تابستان را سپری کنند.

وی به تغییر ساعات آبیاری نیز اشاره کرد و افزود: همزمان با اوج فصل گرما اجرای مراقبت های ویژه برای ۶۳۵ هکتار فضای سبز در داخل محدوده و ۱۶۳۹ هکتار خارج از محدوده شهری شامل عرصه های جنگل کاری از اولویت های مدیریت شهری است.

صفوی ادامه داد: منطقه ۲۰ دارای ۱۶۷ بوستان شهری است که تمامی این فضاها از لحاظ المان های شهری، فضاهای بازی، ورزشی و امکانات رفاهی و بهداشتی برای شهروندان آماده سازی شده اند.

شهردار منطقه ۲۰ تهران به مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره گل و گیاه شهرداری این منطقه نیز اشاره کرد و افزود: این مرکز علاوه بر فعالیت های آموزشی، آماده ارائه خدمات علمی و مشاوره ای به شهروندان علاقه مند است./مهر

دیدگاه کاربران