عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرمرکز خدمات اجتماعی شهرداری :

هفتمین طرح عملیاتی ساماندهی شهری در شمال تهران اجرا شد

کد خبر: 74495
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۹:۳۸ ق.ظ

ساماندهی معابر شهری شمال تهران با اجرای هفتمین مرحله عملیاتی طرح ضربتی شبانه جمع آوری کارتن خواب ها و متکدیان، در سطح منطقه یک اجرا شد.

به گزارش نداي مردم، حسین فتحی مدیرمرکز خدمات اجتماعی شهرداری این منطقه با بیان خبر فوق اظهار داشت:از ابتدای سال جاری تا کنون هفت مرحله طرح جمع آوری شبانه و ضربتی کارتن خوابها و متکدیان در سطح منطقه یک با همکاری مرکز خدمات اجتماعی شهرداری منطقه یک ، نواحی ۲ ،۳ و ۷، نیروی انتظامی وکلانتری ها ، سامانه ۱۳۷، گشتهای سازمان خدمات اجتماعی و اداره اجتماعی نواحی مذکور اجرا شد .
وی گفت : این طرح هر دو یا سه هفته یکبار در نقاط آسیب پذیر انجام و متکدیان و کارتن خواب ها جمع آوری و به گرمخانه های سطح شهر تهران منتقل می شوند.
فتحی افزود: اطراف پمپ بنزین ولنجک، خیابان محمودیه، بوستان قلمستان باغ فردوس، اطراف امامزاده صالح (ع)و تجریش از جمله نقاطی است که بیشترین آسیب و تعداد کارتن خوابها را داشته است که این محدوده ها و سایر نقاط شناسایی شده به طور مرتب مورد بازدید و کنترل قرار می گیرند.
وی گفت: منطقه یک به دلیل جاذبه های گردشگری و حضور گردشگران داخلی و خارجی از جایگاه ویژه ای برخوردار است لذا حضور این افراد نازیبایی های بصری در شهر ایجاد کرده و خود آنها نیز به دلیل عدم مکان مشخص دچار لطمه می شوند که جمع آوری آنها و انتقالشون به گرمخانه ها هم به ساماندهی شهری و هم به ساماندهی این افراد کمک می کند .

دیدگاه کاربران