عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرعامل شرکت گاز لرستان :

طرح گازرسانی به ۶۱ روستای لرستان آماده بهره برداری است

کد خبر: 74516
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۹:۵۴ ق.ظ

مدیرعامل شرکت گاز لرستان گفت: در حال حاضر طرح گازرسانی به ۶۱ روستای استان در قالب طرح های اقتصاد مقاومتی آماده بهره برداری است.

به گزارش نداي مردم،حشمت الله شمس افزود: مقرر شده بود تا شهریور امسال ۷۵ روستای استان از نعمت گاز بهره مند شوند که هم اکنون طرح ۶۱ روستا به اتمام رسیده است.
وی با بیان اینکه همچنین گازرسانی به ۱۵۶ روستا بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اظهار کرد: بر اساس طرح های اقتصاد مقاومتی باید تا خرداد ۹۶ تعداد روستاهای بهره مند از گاز به یکهزار روستا افزایش یابد.
مدیرعامل شرکت گاز لرستان ادامه داد: هم اکنون ۷۵۰ روستای استان گازرسانی شده و طرح گازرسانی به ۲۵۰ روستای مابقی تا پایان برنامه زمانبندی شده اجرا خواهد شد.
شمس افزود: گازرسانی به شهرک صنعتی شماره ۳ و شهرک سنگ خرم آباد نیز از دیگر طرح های اقتصاد مقاومتی است که این دو تا پایان شهریور امسال اجرایی می شود.
به گفته وی از مجموع یکهزار و ۵۳۰ روستای بالای ۲۰ خانوار استان یکهزار و ۲۰۰ روستا قابلیت اجرای طرح گازرسانی دارند و مابقی روستاها نیز با توجه به موقعیت مکانی و تعداد اندک خانوار ها، هزینه بسیاری خواهد داشت که باید در خصوص آن تصمیم گیری شود.
درحال حاضر ۲۳ شهر استان شامل ۹۸ درصد جمعیت شهری از نعمت گاز برخوردار هستند.
هم اکنون ۴۴۵ هزار و ۷۵۴ مشترک گاز طبیعی در این استان وجود دارد./ايرنا

دیدگاه کاربران