عضویت در خبرنامه الکترونیک

پیشنهاد «حبس ابد» برای برادر رئیس جمهور توسط رئیس دادگاه انقلاب

کد خبر: 74555
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۰ ب.ظ

رییس دادگاه انقلاب تهران در گفت‌و‌گو با یکی از خبرگزاری های کشور موضوعات مهمی را درباره پروند فساد بانکی بیان کرده و پای یکی از سیاسیون نزدیک به شخص رئیس جمهور را به این پرونده باز کرده است و پیشنهاد حکم حبس ابد برای وی را مطرح نموده است.

چند روز پیش بود که علی رستگار؛ مدیرعامل معزول بانک ملت و معاون بین‌الملل وی توسط سازمان اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت شد.سپس سرلشکر محمدعلی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران درباره دستگیری مدیرعامل معزول بانک ملت گفت: فرد مذکور به سبب حضور در پرونده اقتصادی بزرگتری که برخی سیاسیون و افراد دیگر در آن حضور داشته‌اند، دستگیر شده است.

به گزارش«تابناک»، در همین زمینه عباس جعفري دولت‌آبادي دادستان تهران درباره «‌فساد بزرگ‌» بانكي كه اخيراً كشف و افشا شده، از جابه‌جايي ‌۸۰۰ ميليارد تومان در بانك ملت، بازداشت چهار متهم و به سر بردن چند متهم ديگر در خارج از كشور خبر داد وگفت: درباره نحوه اقدامات متهمان از وزير اقتصاد و رئيس‌كل بانك مركزي درخواست گزارش شد.

این موضوعات ادامه داشت تا اینکه رییس دادگاه انقلاب تهران در گفت‌و‌گو با یکی از خبرگزاری های کشور موضوعات مهمی را درباره این پروند بیان کرده است و پای یکی از سیاسیون نزدیک به شخص رئیس جمهور را به این پرونده باز کرده است و پیشنهاد حکم حبس ابد برای وی داده است.

حجت الاسلام موسی غضنفرآبادی، رییس دادگاه انقلاب تهران، در گفت و گو با بسیج درخصوص بازداشت برخی از عوامل شبکه فساد بانکی توسط سازمان اطلاعات سپاه با بیان اینکه سپاه به عنوان ضابط خاص قوه قضائیه و با حکم دادگاه قضائی اقدام به این کار نموده است عنوان کرد: البته بنده در این زمینه اطلاع دقیقی ندارم، اما اخباری که وجود دارد حاکی از ارتباط حسین فریدون با این شبکه فساد بانکی است.

وی در عین حالی که ابراز می کند اطلاع دقیقی از این پرونده ندارد در اظهار نظری با ابراز تاثر از این نوع اقدامات برادر رئیس جمهور گفت: این اقدام حسین فریدون یک مشوق برای لغزیدن کارمندان و مسئولان دولت و حرکتی برای فساد می‎شود و نگران کننده است، از این رو باید با این تخلف حسین فریدون بسیار جدی برخورد شود.رئیس دادگاه انقلاب تهران در ادامه تصریح کرد: شخص رئیس جمهور باید یک حکم سنگینی برای برادر خود صادر و حداقل یک حبس ابدی برای او از دادگاه درخواست می‎کرد!

۶۱۶۹۴۰_۱۲۵
اگرچه دیروز اقای محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت درباره افزایش انتقاداتی که نسبت به دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اجرایی می‌شود گفت: فقط وی نیست که مشمول الطاف برخی از منتقدان می شود بلکه همه ما را شامل می‌شود. حال باید منتظر بود که دولت نسبت به این پیشنهاد یک مقام قضایی درباره بردار رئیس جمهور چه واکنشی نشان خواهد داد؟/تابناك

دیدگاه کاربران