عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیر نظارت بر امور پارکها و فضای سبز شهرداری مشهد :

کاشت بیش از ۲هزار درخت روتبال در سطح مشهد/ تیمار گونه های صنوبر

کد خبر: 74562
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۲:۳۸ ب.ظ

مدیر نظارت بر امور پارکها و فضای سبز شهرداری مشهد گفت: بیش از ۲ هزار اصله درخت به روش روتبال در سطح این شهر کاشته شده است.

به گزارش نداي مردم،مهدی یعقوبی  اظهار کرد: این تعداد درخت از ابتدای سال تا اردیبهشت ماه در سطح شهر کاشته شده و پس از آن به دلیل افزایش زیاد دمای هوا، کاشت درختان متوقف شده است.
در روش کاشت روتبال، درختان ۶ یا ۷ ساله را از خزانه برای کاشت به محل مورد نظر در فضای شهری منتقل می کنند که این اقدام موجب می شود در حقیقت ۶ یا ۷ سال در زمان صرفه جویی شود.
وی با بیان اینکه در سال گذشته نیز حدود ۹ هزار اصله درخت به شیوه روتبال در سطح شهر کاشته شده بود، تصریح کرد: بهترین زمان برای کاشت روتبال درختان اواخر پاییز تا اواسط اسفند است.
یعقوبی ادامه داد: در نیمه دوم امسال نیز بیش از پنج هزار درخت به روش روتبال در سطح شهر مشهد کاشته می شود.
یعقوبی با اشاره به وجود ۲۰ هزار اصله درخت در خزانه روتبال شهرداری، افزود: درختان روتبال شده از گونه های مختلف نظیر چنار و ناروند هستند.
وی افزود: هم اکنون بیش از سه میلیون اصله درخت در سطح شهر وجود دارد.
وی در ادامه از انجام عملیات تیمار روی درختان سطح شهر به خصوص گونه های صنوبر کاشت شده در بلوار ملک آباد خبر داد و گفت: با توجه به گرمای بی سابقه در بهار و تابستان امسال درختان نیازمند تیمار و رسیدگی بیشتری هستند.
یعقوبی با بیان اینکه رنگ برگ دو ردیف درختان صنوبر بلوار ملک آباد به دلیل افزایش دما و حساسیت این گونه تا حدودی رو به تغییر نهاده، افزود: برای جلوگیری از ضعیف شدن ریشه و تغییر رنگ تاج درختان، عملیات تیمار این درختان با مشارکت شهرداری مشهد و دانشگاه فردوسی در حال اجرا است.
وی گفت: در این راستا علاوه بر کودپاشی، شب ها نیز عملیات محلول پاشی روی تاج درختان این منطقه و محورهای اصلی شهر و نیز شست و شوی درختان با تانکر فشار قوی انجام می شود.
بیش از ۲ میلیون اصله درخت شامل چنار، توت پیوندی، کاج تهران، سرو نقره ای ، اقاقیای پیوندی، چنار و زیتون تلخ طراوت بخش فضای شهری مشهد است./ايرنا

دیدگاه کاربران