عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر شیراز:

احیای باغ های قصردشت شیراز در نشست تخصصی مسائل شهری بررسی می شود

کد خبر: 74566
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۲:۴۲ ب.ظ

رئیس مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر شیراز گفت: احیا و باززنده سازی باغ های قصردشت شیراز در دومین نشست تخصصی مسائل شهری، در محل شورا برگزار می شود.

به گزارش نداي مردم، ابراهیم شعرا افزود: این سلسله نشست های تخصصی پیرامون موضوعات شهری و با هدف هم افزایی بین حوزه علم و اندیشه و حوزه تصمیم سازی و اجرا و همچنین به اشتراک گذاشتن نقطه نظرات کارشناسی و علمی از سوی شورای اسلامی شهر شیراز برگزار می شود که نشست دوم به بررسی وضعیت باغ های قصردشت خواهد پرداخت.
وی ادامه داد: با توجه به نقش باغ های قصردشت در آب و هوای شیراز، بررسی مشکلات و مسائل این باغ ها همچنین ارائه راهکارهایی برای حفظ آنها از ضرورت های مدیریت شهری است که این مهم در نشست مذکور که با همکاری دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز برگزار می شود دنبال خواهد شد.
عضو شورای اسلامی شهر شیراز بیان کرد: امروزه به دلیل گسترش شهرنشینی و افزایش استفاده از تکنولوژی، کلانشهرها با پدیده های شهری و اجتماعی جدیدی مواجه هستند که باید در ابتدای راه نسبت به پیشگیری و رفع آنها چاره اندیشی شود.
شعرا گفت: باغ های قصردشت ریه های تنفسی شهر شیراز محسوب می شوند و از طرفی این باغ ها به عنوان بخش اعظم فضای سبز شیراز، موجب زیبایی و سرسبزی طبیعی این شهر شده اند که به همین دلیل حفظ آنها از اهمیت بسیاری برخوردار است.
بر اساس این گزارش، نشست تخصصی باززنده سازی باغ های قصردشت پنجشنبه هفتم مردادماه جاری و با حضور اعضای شورای شهر، شهرداران مناطق، معاونین، مدیران و کارشناسان شهرداری و استادان دانشگاه، دانشجویان و فعالان عرصه علمی و دانشگاهی در تالار اندیشه شورای شهر برگزار می شود.
اولین نشست تخصصی نیز با موضوع حاشیه نشینی و راهکارهای پیشگیری و مدیریت آن چهارشنبه ۱۲ خرداد امسال و با حضور استادانی از دانشگاه های شیراز، تهران و تبریز برگزار شد./ايرنا

دیدگاه کاربران