عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار بندرعباس

طراحی، ساخت و نصب المان شهری با موضوع کریمه اهل بیت در دهه کرامت

کد خبر: 74574
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۲:۵۱ ب.ظ

شهردار بندرعباس از طراحی، ساخت و نصب المان شهری با موضوع کریمه اهل بیت(علیهم السلام) همزمان با دهه کرامت در این شهر ساحلی خبر داد.

به گزارشنداي مردم، عباس امینی زاده در دیدار دبیر اجرایی شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت استان هرمزگان به دلدادگی مردمان این دیار به اهل بیت به ویژه علی بن موسی الرضا(علیه السلام)، عنوان کرد: مردم استان هرمزگان همواره در برپایی جشن های رضوی پیشگام بوده اند.

وی با اشاره به هجمه های گسترده فرهنگی دشمن، تصریح کرد: امروز دشمنان اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی با صرف هزینه های کلان و بهره گیری از ابزار روز برای ضربه زدن به اسلام ناب محمدی و مکتب اهل بیت تمام قد وارد میدان شده اند و قدرت نرم ملت ایران در این جنگ نرم نابرابر، توسل به آموزه های قرآنی و فرهنگ اهل بیت است.

امینی زاده، هدف اصلی دشمن در این جنگ را دور کردن نسل جوان از اصول، ارزش ها و باورهای دینی مذهبی دانست و اظهار کرد: معرفی ابعاد شخصیتی ائمه هدی و ترویج سیره اهل بیت تنها راه مقابله با شبیحخون فرهنگی دشمن است.

وی از دهه کرامت به عنوان بهترین فرصت جهت آشنا نمودن جوانان با فرهنگ و معارف اهل بیت نام برد و گفت: مجموعه شهرداری در راستای تحقق این مهم با همه تشکل های مردمی به ویژه کانون های فرهنگی هنری مساجد همکاری تنگاتنگی خواهد داشت.

شهردار بندرعباس افزود: طراحی، ساخت و نصب المان شهری با موضوع کریمه اهل بیت، نامگذاری یکی از میادین و خیابان های سطح شهر به نام امام رضا(علیه السلام) و حضرت معصومه(سلام الله علیها) و همکاری در راستای برگزاری هرچه باشکوه تر جشن دهای مردمی در دستور کار شهرداری قرار دارد.

وی از همکاری با کنگره بین المللی امام سجاد(علیه السلام) جهت اعزام ۴۰۰ نفر از جوانان مسجدی استان هرمزگان به همایش سفیران ولایت در قم، تامین هزینه ایاب و ذهاب ۸۰ زائر اولی جهت اعزام به حرم کریمه اهل بیت، آذین بندی و چراغانی شهر بندرعباس و اجرای برنامه های متنوع توسط سازمان فرهنگی ورزشی را از دیگر برنامه های دهه کرامت شهرداری بندرعباس برشمرد./شبستان

دیدگاه کاربران