عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون سازمان مسکن شهری بنیاد مسکن :

تکمیل مسکن مهر شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر تا پایان امسال

کد خبر: 74608
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۸ ق.ظ

معاون سازمان مسکن شهری بنیاد مسکن گفت: تا پایان امسال حدود ۴۰ هزار واحد مسکن مهر باقیمانده در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت تکمیل خواهد شد.

به گزارش نداي مردم، جواد حق‌شناس در حاشیه بازدید از پروژه مسکن مهر سلطان‌آباد در شهرستان شیراز، افزود: تاکنون حدود ۲۸۰ هزار واحد مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت به صورت فروش اقساطی به متقاضیان واگذار شده است .

به گفته وی سهمیه بنیاد مسکن در احداث مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت حدود ۳۴۷ هزار و ۱۰۵ واحد بوده که احداث ۳۰۵ هزار واحد تا کنون به پایاین رسیده است .

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن کشور همچنین گفت: حدود هفت تا هشت هزار واحد مسکن مهر نیز دراین شهرها به دلایل مختلف از جمله مشکلات تعاونی‌ها با مسائل و چالش‌هایی همراه است که برای رفع تعارض و مشکلات این واحدها نیز چاره اندیشی می‌کنیم.

حق‌شناس گفت: وزارت نیرو برای تامین زیر ساخت‌های مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت همکاری و مشارکت خوبی داشته است.

وی همچنین از مشارکت بانک‌های عامل قدردانی و اضافه کرد: در طرح‌های یاد شده از مجموع ۷۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار و تسهیلات حدود ۶۷۰۰ میلیارد تومان جذب شده است.

وی با بین اینکه حدود ۲۸۰ هزار واحد مسکن مهر به‌صورت اقساط به فروش رفته است، افزود: پروژه‌های مسکن مهر نسبت به سایر پروژه‌ها در جایگاه مناسب‌تر و بهتری قرار دارد و به لطف خدا پروژه‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با تائید وزارت راه و شهرسازی هم از لحاظ کیفیت و هم ازلحاظ مصرف‌کنندگان در جایگاه خوبی قرار دارد.

حق‌شناس گفت: امسال احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی جدید و حدود ۱۵ هزار واحد مسکونی به جای مانده از سال‌های گذشته در شهرهای مختلف در حال اجرا است که امیدواریم تا پایان امسال ۷ یا هشت هزار واحد از این تعداد تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن گفت: برنامه برای رونق بخشی بخش مسکن را به دولت پیشنهاد داده‌ایم، تعداد واحدهای این برنامه ۳۳۵ هزار واحد را شامل می‌شود و زمین، طرح و برنامه‌های آن آماده شده و فقط منتظر تسهیلات مناسب هستیم که در این خصوص بانک مسکن قول‌هایی داده است.

به گفته حق‌شناس خیرین نیز در ساخت مسکن و همکاری با بنیاد مشارکت گسترده دارند و تعداد ۲۸ هزار واحد نیز توسط خیرین در حال ساخت است و برخی از طرح‌های خیر ساز نیز منتظر در اختیار گذاشتن زمین از طرف وزارت راه و شهرسازی هستند تا کار خود را گسترش دهند.

این مقام مسئول در مورد رکود بخش مسکن نیز گفت: رکود در بخش مسکن مربوط به کل برنامه اقتصادی است، دولت در این زمینه اقداماتی داشته و کم کم نشانه‌هایی از رفع رکود دیده می‌شود. اکنون قیمت‌های مسکن واگذارشده تقریباً باقیمت تمام شده برابری می‌کند درنتیجه به نظر می‌رسد رکود بخش مسکن نیز پایان یابد و رونق به این بخش بازگردد.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن گفت: طبق توافقی که با سازمان بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی (ره)، بنیاد مستضعفان و بنیاد برکت انجام‌ شده، برای تمام خانواده‌های دارای دو معلول و بیشتر در شهرها و روستاها تسهیلاتی ویژه در نظر گرفته‌ شده و براساس توافق با حوزه خدمات علمی کشور، در برخی مناطق موردنیاز، حتی طلبه‌ها را در صاحب‌خانه شدن کمک و یاری کنیم.

او همچنین گفت: گام نخست پروژه مسکن سلطان آباد شیراز شامل ۴۹۲ واحد مسکونی است که در شهرک نشاط احداث می‌شود، این پروژه که حدود ۱۰ درصد پیشرفت دارد و شامل واحدهای یک خوابه و دو خوابه ویژه محرومین است ./ايسنا

دیدگاه کاربران