عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس اداره محیط زیست شهرستان ری:

ورود روزانه ۲۰۰ تن زباله به شهرستان ری

کد خبر: 74620
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۱ ق.ظ

رئیس اداره محیط زیست شهرستان ری گفت: روزانه ۲۰۰ تن زباله از کانال آب فیروزآباد و سرخه حصار وارد این شهرستان می شود.

به گزارش نداي مردم،محسن شوکتی افزود: سالانه حدود ۳۵۰ میلیون متر مکعب آب سطحی از شهر تهران به شهرستان ری وارد می شود.
وی گفت: در این شهرستان تعداد زیادی واحدهای رنگرزی ، سنگ شویی و قالیشویی وجود دارد که متأسفانه هیچ کدام از آنها به جز یک واحد قالیشویی مجهز به سیستم تصفیه فاضلاب نیست.
شوکتی ادامه داد: این واحدهای آلاینده در روز، حجم زیادی از آب های زیرزمینی را به صورت غیرمجاز برداشت می کنند و پساب خام حاصل از این واحدها نیز وارد منابع آبی می شود.
وی بیان کرد: مدیریت پساب باید به نحوی باشد که بتوان از آن برای کشاورزی استفاده کرد و یا خطری از نظر بهداشتی و زیست محیطی نداشته باشد.
رئیس اداره محیط زیست شهرستان ری با بیان اینکه اخطاریه هایی برای این واحدهای آلاینده صادر شده است، گفت: چنانچه این مراکز رفع آلایندگی نکنند با اتمام مهلت ذکر شده در اخطاریه ها ، پیگیری های حقوقی آغاز می شود.
شوکتی ادامه داد: واحدهای چربی گیری نیز روزانه ۷۰۰ تن مواد مختلف تولید می کنند که بخشی از روغن آنها را بازیافت و بقیه را به صورت پسماند در محیط رها می کنند و باعث آلودگی زیست محیطی می شوند.
وی افزود: شهرداری در طول روز حدود هزار و ۳۰۰ تن پلاستیک بازیافتی از مناطق مختلف شهر تهران جمع آوری و در واحدهای بازیافتی شهرستان ری به فروش می رساند.
رئیس اداره محیط زیست شهرستان ری در پایان خاطر نشان کرد: این شهرستان ، مشکلات زیست محیطی بسیاری دارد که با همت مسئولان شهری این مشکلات به حداقل می رسد.

دیدگاه کاربران