عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران:

توسعه اتاق‌های شیردهی در ایستگاه‌های مترو

کد خبر: 74649
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱:۱۶ ب.ظ

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، با توجه به اهمیت شیردهی کودک توسط مادر، از شرکت بهره برداری متروی تهران خواست تا اتاق‌های شیردهی را در ایستگاه های مترو توسعه دهد.

به گزارش نداي مردم،رحمت اله حافظی در جلسه امروز یکشنبه شورای شهر تهران با بیان اینکه ۱۰ تا ۱۶ مرداد هر سال به عنوان هفته تغذیه با شیر مادر در کشور نامگذاری شده است، اظهار کرد: هدف از این نامگذاری تشویق مادران به تغذیه فرزندان با شیر مادر است.

وی با اشاره به اینکه شیر مادر یکی از نعمت‌های الهی است و در سوره بقره آیه ۲۳۳ نیز صراحتا به شیردهی فرزندان تا دو سال تمام تاکید شده است، تصریح کرد: از نظر علمی اثبات شده که شیر مادر نه تنها کامل ترین منبع پروتئین و ویتامین هاست بلکه ارتقاء دهنده سیستم ایمنی نوزاد است. همچنین تاثیرات ثابت شده ای بر هوش و توان جسمی و حتی خلق و خوی نوزاد دارد.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران همچنین تصریح کرد: شیردهی فرزندان توسط مادر به منزله سرمایه گذاری برای داشتن آینده بهتر است. خوشبختانه با توجه به اهمیت موضوع، شرکت بهره برداری متروی تهران اقدام با ارزشی انجام داده به طوری که در ۶ ایستگاه متروی تهران اتاق مختص شیردهی مادر تعبیه شده است.

بر اساس گزارش سایت شورای شهر تهران، حافظی ضمن تشکر از این اقدام مناسب، گفت: انتظار داریم این اتاق ها در مدت زمان کوتاهی در سایر ایستگاه‌ها نیز پیش بینی شود./ايسنا

دیدگاه کاربران