عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیر آموزش و پرورش ناحیه سه کرج:

طرح ساماندهی یک فاضلاب شهری در درون یک مدرسه ناحیه سه کرج

کد خبر: 74669
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۹:۱۹ ق.ظ

مدیر آموزش و پرورش ناحیه سه کرج البرز گفت: پس از دو سال پیگیری مستمر طرح ساماندهی کانال فاضلاب شهری که از دورن مدرسه میثم تمار در محمد شهر کرج عبور می کند ، در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش نداي مردم، عبدالکریم رستمی روز دوشنبه افزود: وجود فاضلاب شهری که از درون و کنار دیوار مدرسه میثم تمار که یک هزار و ۲۰۰ دانش آموز در دو شیفت دارد عبور می کند، از نگاه بهداشتی و ایمنی برای دانش آموزان و معلمان در این آموزشگاه خطرآفرین و مشکل زا بود که پس از پیگیری های دائمی آموزش و پرورش ناحیه سه کرج با همکاری و حمایت فرماندار کرج به نتیجه رسید.
وی اظهار کرد: درنشست ۱۵۷ شورای آموزش و پرورش کرج طرح ساماندهی فاضلاب مخاطره آمیز مدرسه میثم تمار محمد شهر کرج البته با حمایت همه جانبه معاونت بهداشت کرج به تصویب رسید.
وی با اشاره به اینکه این مدرسه در یکی از مراکز پرجمعیت و مهاجر پذیر محمد شهر کرج واقع شده خاطر نشان شد: با مشارکت شهرداری و شورای اسلامی محمد شهر کرج برای طرح ساماندهی فاضلاب شهری که از درون مدرسه میثم تمار می گذرد ، ۲۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافت.
وی بیان کرد : سال ها دانش آموزان و معلمان این مدرسه پر جمعیت از بوی نامطبوع و غیر بهداشتی بودن محیط این فضای آموزشی رنج می بردند.
مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۳ کرج افزود: عملیات اجرایی طرح پوشش دار کردن کانال فاضلاب شهری که از درون و کنار دیوار این مدرسه می گذرد تا آغاز سال تحصیلی جدید به پایان می رسد.
رستمی گفت: مشارکت مدیران ذیربط در دستگاه های اجرایی کرج و همکاری شهردار و اعضای شورای اسلامی محمد شهر موجب می شود تا دانش آموزان و معلمان در این مدرسه پرجمعیت با آرامش کامل و بهداشت مناسب سال تحصیلی ۹۶-۹۵ را آغاز کنند و در این فضای آموزشی خانواده ها دیگر دغدغه ای بجز مسائل آموزشی – تربیتی فرزندانشان نداشته باشند.
ناحیه سه کرج حدود ۱۰۰ هزار دانش آموز دارد./ ایرنا

دیدگاه کاربران