عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون شهردار ارومیه :

لزوم بازبینی و تلاش برای به‌روزرسانی خدمات شهری ارومیه

کد خبر: 74677
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۶ ب.ظ

معاون شهرسازی و معماری شهردار ارومیه گفت: باید برای بازبینی و به‌روزرسانی خدمات شهری ارومیه اهتمام کرد.

به گزارش نداي مردم،غلامرضا عدل‌دوست اظهار داشت: باید برای بازبینی و به‌روزرسانی خدمات مختلف شهری در ارومیه گام برداشته شود، چرا که شهر به منزله یک موجود زنده مدام در حال تغییر و تحول است.

وی با اشاره به اینکه از این رهگذر برای جلب رضایت عمومی به معنای واقعی کلمه در جامعه قدم برداشته می‌شود، اضافه کرد: همراهی و مشارکت اقشار مختلف مردم در این زمینه نیز راهگشا خواهد شد.

معاون شهرسازی و معماری شهردار ارومیه با اشاره به اینکه معاونت شهرسازی و معماری شهرداری عهده‌دار مسئولیتی با عنوان ساماندهی، کنترل ساخت و ساز شهری است، ادامه داد: چهار مسئولیت اصلی بر عهده آن گذشته شده است.

عدل‌دوست صدور مجوزهای ساختمانی، پاسخ‌دهی به استعلامات و تغییر کاربری‌ها، نظارت بر طرح‌های توسعه شهری و … را از جمله وظایف این معاونت در ارومیه برشمرد و اضافه کرد: در واقع بخش زیادی از اعمال و وظایف مربوط به شهرداری بر عهده معاونت معماری و شهرسازی است.

معاون معماری و شهرسازی شهردار ارومیه خاطرنشان کرد: طبق بررسی و مطالعات انجام گرفته درصد بسیار بالایی از مراجعه‌کننده‌های شهرداری را ارباب رجوع‌های این معاونت تشکیل می‌دهند، بنابراین پاسخ‌گویی در این مجموعه بر رضایت عمومی از مجموعه شهرداری تاثیر زیادی دارد.

وی با اظهار اینکه این معاونت نقش زیادی در درآمدزایی و گردش اقتصادی شهرداری‌های مناطق مختلف دارد، تصریح کرد: تا جایی که بیش از ۸۵ درصد درآمد شهرداری‌ها از این معاونت حاصل می‌شود، که این موضوع نشان‌دهنده اهمیت معاونت شهرسازی است.

عدل‌دوست با ابراز خشنودی از اینکه کارشناسان برای پاسخگویی به مراجعه‌کننده‌ها وقت مقتضی را صرف می‌کنند، ادامه داد: بنابراین رضایت عمومی از مجموعه شهرداری در مرکز استان وجود دارد، که این موضوع از انجام عملیات عمرانی، زیباسازی فضای عمومی شهر، مناظر، احداث پارک‌ها، ساخت معابر و … نیز ناشی می‌شود.

وی بر لزوم تلاش برای انتقال دانش، تجربه، مهارت‌ها و یافته‌های جدید به کارکنان درراستای ارتقای توانمندی‌هایشان تاکید و تصریح کرد: همچنین برای صرفه‌جویی، حفظ بیت‌المال، جلوگیری از اسراف و مصرف بیهوده امکانات و اموال شهرداری نیز اقدام می‌شود.

معاون معماری و شهرسازی شهردار ارومیه کوشش مداوم برای ارتقای دانش، مهارت‌های شغلی، نهادینه‌سازی مطالعه، تحقیق، نوآوری و خلاقیت در انجام وظایف و ارائه خدمات را مورد اشاره قرار داد و بیان داشت: از این رهگذر می‌توان برای تکریم ارباب رجوع قدم‌های بلندی برداشت./thvs

دیدگاه کاربران