عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس شورای اسلامی شهر قم:

۱۰ آذرماه امسال، آخرین مهلت واگذاری طرح سه سطحه ۱۵ خرداد قم

کد خبر: 74696
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۵ ب.ظ

رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: دهم آذر ماه امسال، آخرین مهلت برای واگذاری و بهره برداری از طرح سه سطحه بلوار ۱۵ خرداد قم از طرف پیمانکار مربوطه است.

به گزارش نداي مردم، ولی الله بیاتی شامگاه یکشنبه در یکصد و نودمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر قم اظهار داشت: عملیات اجرایی طرح مذکور از سال ۹۳ آغاز شده و طبق قرارداد باید در اردیبهشت ماه سال ۹۴ از سوی پیمانکار طرف قرارداد یعنی قرارگاه سازندگی قائم تحویل داده می شد، ولی در حال حاضر حدود ۱۵ ماه زمان گشایش آن با تاخیر مواجه شده است.
وی با بیان اینکه هم اکنون مراحل پیشرفت کار این طرح از سوی حوزه معاونت امور زیر بنایی شهرداری قم پیگیری و رصد می شود، گفت: سازمان توسعه و عمران شهرداری قم به منظور تسریع در روند اجرای طرح به کمک پیمانکار مربوطه رفته و به صورت روزانه گزارش پیشرفت طرح، تنظیم و از طرف شهرداری نظارت دقیقی بر آن اعمال می شود.
بیاتی با بیان اینکه بتازگی و به دنبال تغییر مدیریت بنیاد تعاون در روند اجرای طرح خللی ایجاد شد، افزود: علاوه بر این موضوع استعفای مشاور طرح که بر روی عملیات بتون ریزی آن نظارت داشت نیز نگرانی هایی را در خصوص کندی عملیات اجرا برای مجموعه مدیریت شهری بوجود آورد و در جلسه ای که با حضور مدیریت جدید بنیاد و اعضای شورای اسلامی شهر در دفتر امیر آبادی نماینده قم در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، دو طرف به توافق جدیدی برای حل مشکلات این طرح رسیدند.
رئیس شورای اسلامی شهر قم خاطرنشان کرد: از آنجا که مسئولیت کل عملیات عمرانی این طرح غیر از تملک واحدهای صنفی و تجاری برعهده پیمانکار بوده و به علت رکود بازار مسکن و زمین، پروسه تملک واحدهای مسکونی با مشکلاتی مواجه شده، این مساله شهرداری را بر آن داشت تا در این زمینه کمک هایی را به قرارگاه قائم ارائه کند.
وی با بیان اینکه عملیات جا به جایی لوله اصلی فاضلاب شهری قم به قطر یک هزار و ۶۰۰ میلی متر توسط شهرداری تا ۲۰ مردادماه به پایان می رسد، افزود: شهرداری ضمن مدیریت و کنترل ترافیک اقدام های لازم را برای رفع معارضات و تملک املاک در مسیر انجام خواهد داد تا پیمانکار طبق تعهد خود این طرح را تا موعد مقرر یعنی دهم آذرماه به اتمام برساند.
بیاتی با اشاره به متعهد شدن پیمانکار برای نصب روز شمار در محل اجرای طرح، افزود: در صورت به بهره برداری نرسیدن تقاطع غیر همسطح بلوار ۱۵ خرداد تا تاریخ یاد شده، پیمانکار باید طرح را واگذار و خسارت وارده آن را نیز به شهرداری بپردازد.

دیدگاه کاربران