عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس اداره آبفای گچساران:

اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال برای اتصال رینگ مخازن آب سد کوثر به گچساران

کد خبر: 74739
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۹:۴۲ ق.ظ

اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال برای اتصال رینگ مخازن آب سد کوثر به گچساران
رئیس اداره آب و فاضلاب شهری گچساران گفت: ۱۵۰ میلیارد ریال برای اتصال رینگ مخازن انتقال آب سد کوثر به گچساران اختصاص یافته است.

به گزارش نداي مردم،سید بهنام پاد اظهار کرد: با توجه به ارتباط مستقیم دستگاه‌های خدمات‌رسان از جمله آب و فاضلاب با زندگی مردم، انتظارات مردم از این دستگاه‌ها بالاست.

وی با تأکید بر لزوم تکمیل تصفیه‌خانه فاضلاب گچساران افزود: فاز اول تصفیه‌خانه فاضلاب شهری دوگنبدان با ظرفیت ۲۵ هزار مترمکعب در شبانه‌روز تکمیل شده است.

رئیس اداره آب و فاضلاب گچساران با بیان اینکه بیش از ۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای پروژه فاز اول تصفیه‌خانه فاضلاب دوگنبدان هزینه شده است، گفت: با اجرای فاز اول این پروژه ملی ۶ هزار‌ نفر از جمعیت شهر دوگنبدان از خدمات سیستم بهداشتی فاضلاب بهره‌مند شده‌اند.

وی با اشاره به وضعیت کنونی انتقال آب سد کوثر به گچساران بیان کرد: حدود ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات ملی برای اجرای طرح اتصال رینگ مخازن آب سد کوثر به شهر دوگنبدان در سال ۹۵ اختصاص یافته است.

پاد بیان کرد: با اجرایی شدن این طرح ۴۰۰ لیتر آب در ثانیه برای شهر دوگنبدان تأمین می‌شود که این مقدار نیاز گچساران تا ۲۰ سال آینده را تأمین می‌کند.

وی عنوان کرد: احداث این طرح، آب آشامیدنی شهر ۱۱۰ هزار نفری دوگنبدان و ۲۲ روستای در مسیر اتصال رینگ مخازن آب سد کوثر تا چهار بیشه را تامین می‌کند.

رئیس اداره آب و فاضلاب شهری گچساران با بیان اینکه فاز دوم تصفیه فاضلاب این طرح ملی ۸۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: در صورت تامین اعتبار این پروژه تا پایان امسال به بهره‌برداری خواهد رسید./فارس

دیدگاه کاربران