عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز تبریز:

برپایی چادر در پارک‌های تبریز ممنوع شد/ معرفی پارک‌های ویژه مسافر

کد خبر: 74749
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۰ ق.ظ

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز تبریز با اشاره به تلاش این سازمان برای ایجاد امنیت و آسایش شهروندان در پارک‌ها از اجرای پایلوت طرح محدودیت نصب و برپایی چادر در پارک‌های تبریز خبر داد.

به گزارش نداي مردم،محمدحسین حسن‌زاده اظهار داشت: در این بین تفرجگاه ائل‌گلی به عنوان یکی از مکان‌های تفریحی تبریز که همواره مورد اقبال عمومی شهروندان و مسافران قرار گرفته و از جهت‌های مختلف دارای اهمیت زیادی است، در اجرای این طرح به طور ویژه‌ای مدنظر است.

وی با اشاره به تلاش این سازمان جهت حفظ هویت فرهنگی و تاریخی پارک بزرگ ائل‌گلی گفت: در همین زمینه برنامه‌ریزی‌هایی با رویکرد فرهنگی و اجتماعی توسط این سازمان در دست اجراست.

حسن‌زاده اجرای طرح ممنوعیت نصب چادر در پارکها را در همین راستا عنوان کرده و افزود: پارک‌ها و بوستان‌های شهری، محلی برای آسایش و امنیت اجتماعی و فرهنگی شهروندان هستند که سازمان پارک‌ها و فضای سبز تبریز برای بهبود هرچه بیشتر این بستر همواره در تلاش و تکاپو بوده است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز تبریز یادآور شد: ممنوعیت برپایی چادر هم اکنون در تمام پارک‌های تبریز به جز پارک‌های مسافر اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه از شهروندان تقاضا داریم برای تحقق این امر با سبزبانان و نگهبانان پارک همکاری‌های لازم را داشته باشند، تصریح کرد: مشخص است که اجرای این برنامه ها بدون مشارکت شهروندان محقق نمی شود و برای ایجاد شهری آباد و سبز به حضور فعال شهروندان نیاز داریم.

حسن‌زاده این اقدام را در راستای حفظ امنیت شهروندان دانسته و اظهار داشت: حفاظت از فضای سبز و حفظ امنیت اجتماعی مد نظر در ائل‌گلی از دیگر اهداف ممنوعیت برپایی چادر شهروندان در پارک بزرگ ائل گلی و دیگر پارک‌های شهر است./فارس

دیدگاه کاربران