عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس اداره ایمنی، ترافیک و حریم راه های اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان

خط کشی بیش از ۹۵۰ کیلومتر از راه های استان گیلان

کد خبر: 74770
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۱ ق.ظ

رئیس اداره ایمنی، ترافیک و حریم راه های اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان از خط کشی بیش از ۹۵۰ کیلومتر از راه های استان در ۴ ماهه اول سال جاری خبرداد.

به گزارش نداي مردم، سید رضا موسوی رئیس اداره ایمنی، ترافیک و حریم راه های اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان اظهار داشت: طی ۴ ماهه اول سال جاری بیش از ۹۵۰ کیلومتر از راه های استان خط کشی شده است.

وی افزود: از این میزان ۶۵۰ کیلومتر طول خط کشی در راه های اصلی و شریانی ، ۱۰۰ کیلومتر راه روستایی و ۲۰۰ کیلومتر راه فرعی بوده است.
موسوی هدف از خط کشی محورهای روستایی و فرعی را کاهش تصادفات و تلفات جاده ای دانست.

رئیس اداره ایمنی ، ترافیک و حریم راههای راه و شهرسازی گیلان ، اعتبار در نظرگرفته شده به منظور خط کشی را ه های استان در سال جاری را ۴۵ میلیارد ریال اعلام کرد که برای خط کشی بیش از ۲۳۰۰ کیلومتر از راهها پیش بینی شده است.

سید رضا موسوی در پایان خاطر نشان کرد: امروزه در همه کشورهای توسعه یافته و درحال توسعه این امر به اثبات رسیده که مساله ایمنی در تردد و انجام خط کشی معابر به منظور دست یابی به یکی از راههای جلوگیری از تصادفات ، متضمن رعایت اصول مهندسی ترافیک در طرحهای درون شهری و برون شهری است و در واقع خط کشی ها نشانه گذاریهای اجرا شده در سطح جاده های بین شهری، رفت و آمد قانونمند رانندگان را در سطح جادها ممکن ساخته و مانع از بروز حوادث ناگوار میشود و یکی از عناصر اصلی پیشگیرانه است.

دیدگاه کاربران