عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی مدیریت شهری و روستایی وزارت کشور:

توانمندسازی کارکنان دستگاه اجرایی اولویت مرکز علمی کاربردی وزارت کشور است

کد خبر: 74823
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۳ ق.ظ

رئیس مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی مدیریت شهری و روستایی وزارت کشور گفت: توانمندسازی کارکنان دستگاه اجرایی اولویت مرکز علمی کاربردی وزارت کشور است.

به گزارش نداي مردم، محمدرضا مردانی اظهار داشت: دانشگاه علمی کاربردی از دانشگاه‌های نسل سومی در کشور است که با آغاز به فعالیت این مرکز حرکت مناسبی در زمینه ایجاد اشتغال و توانمندسازی کارکنان صورت گرفته است.

وی ادامه داد: دانشگاه علمی کاربردی نقش بسزایی در حوزه توانمندسازی کارکنان سازمان‌ها داشته و این توانمندسازی در حوزه‌های تخصصی نظیر صنعت بیشتر مشهود است.

رئیس مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی مدیریت شهری و روستایی وزارت کشور تصریح کرد: با توجه به حوزه مدیریتی وزارت کشور به ویژه حوزه مدیریت روستایی و شهری، توسعه آموزش‌ها در این بخش بسیار مهم است و اگر در هر کشور مدیران جامعه در اداره امور از دانش، تخصص و بینش در پیشبرد برنامه‌های خود بهره ببرند درصد موفقیت آنها در اداره امور بیشتر خواهد شد.

مردانی خاطرنشان کرد: وزارت کشور علاوه بر وظایفی که در حوزه سیاسی و امنیتی دارد، محوریت هدایت و حمایت از دستگاه‌های اجرایی در سطح استان‌ها را نیز بر عهده دارد و به نوعی استاندار، جانشین رئیس جمهور در استان محسوب می‌شود و صرف نظر از وظایف خود در بسیاری از کمیته‌های تخصصی باید مدیریت و اعمال نظر کنند که به تبع آن کارکنان استانداری‌ها باید از توانمندی لازم برای پیشبرد اهداف استانداری برخوردار باشند که به همین خاطر آموزش و توانمندسازی کارکنان استانداری از جایگاه بسیار مهمی برخوردار است.

وی با بیان اینکه دانشگاه علمی کاربردی ظرفیت بسیار مناسبی برای توانمندسازی کارکنان استانداری و دستگاه‌های اجرایی کشور است، اضافه کرد: باید دوره‌های آموزشی ویژه مدیران در سطح‌های مختلف تعریف شود که پیشنهاد آن به وزیر کشور ارائه شده است.

رئیس مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی مدیریت شهری و روستایی وزارت کشور، اولویت اساسی این موسسه در استان‌ها را توانمندسازی کارکنان دستگاه اجرایی مربوطه دانست و توضیح داد: مدیران مراکز آموزش علمی کاربردی استانداری‌های هرمزگان، کرمان و سیستان و بلوچستان که در این نشست حضور دارند، در حوزه برگزاری آموزش‌های ویژه مدیران سرمایه‌گذاری کنند.

مردانی عنوان کرد: توانمندسازی کارکنان دستگاه اجرایی و تقویت روحیه کارآفرینی در فارغ‌التحصیلان از اولویت‌های دیگر موسسه آموزش عالی علمی کاربردی مدیریت شهری و روستایی وزارت کشور است.

وی اضافه کرد: موسسه آموزش عالی علمی کاربردی مدیریت شهری و روستایی وزارت کشور نیازمند حمایت مسؤولان استانی و کشوری هم از نظر تشکیلاتی و آموزشی و هم از نظر نیاز سنجی‌های آموزشی و اجرای دقیق نیازهاست.

رئیس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی مدیریت شهری و روستایی وزارت کشور بر ضرورت اهمیت برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه دهیاران و شوراهای روستاها تأکید کرد و در این خصوص افزود: برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه مدت ویژه دهیاران و شوراهای روستاها می‌تواند در مدیریت روستاها تحولی جدی ایجاد کند و موسسه آموزش عالی علمی کاربردی مدیریت شهری و روستایی وزارت کشور آمادگی برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها را دارد./فارس

دیدگاه کاربران