عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار کرج :

ساخت بزرگراه شمالی کرج آغاز شد

کد خبر: 74835
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۶ ق.ظ

ساخت بزرگراه شمالی کرج در ادامه بزرگراه شهید همت پس از حدود چهار سال انتظار و برنامه ریزی مدیریت شهری کرج صبح چهارشنبه در آئینی با حضور استاندار البرز ، نمایندگان مردم در مجلس و مدیران شهری آغاز شد.

به گزارش نداي مردم، شهردار کرج در این آئین گفت: در این بزرگراه با بیش از ۱۷ کیلومتر مسافت ، تعداد ۱۱ تقاطع غیرهمسطح و ۲۲ عرشه برای آن پیش بینی شده است.
علی ترکاشوند اظهار داشت: بزرگراه شمالی کرج بر اساس نقشه هایی طراحی شده ، منطقه حصار کرج رابه مناطق شمالی و غربی این کلانشهر متصل و در نهایت در غربی ترین نقطه کرج در بخشی از آزادراه کرج-قزوین به پایان می رسد.
وی ادامه داد: طبق پیش بینی های به عمل آمده برای ساخت و تکمیل کمربند شمالی کرج حدود ۱۰ هزار میلیاردریال اعتبار نیاز است تا این پروژه ظرف مدت زمان حدود سه سال به بهره برداری برسد.
ساخت بزرگراه شهید همت حدود سه سال است در شرق کلانشهر کرج متوقف شده که سبب ترافیک سنگین در شرق استان البرز شده است.
انتظار می رود با ساخت بزرگراه شمالی کرج ، بخش عمده ترافیک بزرگراه شهید همت روان سازی شود.
همچنین قرار است یک بزرگراه دیگر در ادامه بزرگراه شهید همت به جنوب شهرستان کرج متصل شود در سال های اخیر بخشی از مطالعات و عملیات آن انجام شده است.
آزاد راه تهران-کرج-قزوین مسیر جایگزین نداردو درمواقع بروز حادثه ترافیک آن به شهرکرج سرازیر می شود و با احداث این بزرگراه بخش قابل توجهی از ترافیک آزاد راه نیز روان سازی خواهد شد.
اکنون از هر ۱۰۰ هزار اتومبیل در این آزاد راه ۳۰ هزار اتومبیل خارج می شود که احداث بزرگراه شمالی ۵۰ درصد ترافیک اتوبان تهران-کرج را کاهش می دهد.
با بهره برداری از آزاد راه د شمالی کرج بخش قابل توجهی از ترافیک درون شهری این کلانشهر نیز کاسته می شود،ضمن آنکه با متصل شدن این کمربند به بزرگراه همت خودروها برای دسترسی به مناطق مختلف این شهرستان دیگر نیازی به عبور از مرکز شهر و خیابان های اصلی ندارندو می توانند با استفاده از بزرگراه شمالی کرج،ادامه مسیر بدهند.
استان البرز در مسیر ۱۴استان شمالی و غربی کشور قرار دارد و اکنون ۱۸ درصد ترافیک راه های کشور در این استان است./ايرنا

دیدگاه کاربران