عضویت در خبرنامه الکترونیک
نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی :

ایجاد هاب بزرگ حمل‌ و نقل کشور در منطقه ویژه اقتصادی پیام

کد خبر: 74852
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۵ ق.ظ

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی از ایجاد هاب بزرگ حمل و نقل کشور در منطقه ویژه اقتصادی پیام در استان البرز خبر داد.

به گزارش نداي مردم، محمدجواد کولیوند در مراسم کلنگ زنی پروژه بزرگراه شمالی کرج که صبح چهارشنبه با حضور مسئولان استانی برگزار شد، اظهار کرد: اجرای پروژه هزار میلیاردی در شهری با بودجه ۱۵ تا ۲۰ هزار میلیاردی نمی تواند نگران کننده باشد.

وی به ۵ پروژه مهم و اساسی استان البرز اشاره کرد و افزود: قطعه اول تهران – شمال، ادامه اتوبان شهید همت، رینگ شمالی و جنوبی اتوبان همت و همچنین خط ریلی از مهمترین پروژه های در دستور کار استان محسوب می شود.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مدیریت شهری باید حساسیت ویژه ای برای اجرای رینگ جنوبی در حوزه مربوط به شهر داشته باشد و حوزه خارج از شهر توسط دولت پیگیری می شود.

وی با تاکید بر لزوم توسعه ریلی در شهر که افزایش سرعت و کیفیت در رفت و آمد و کاهش هزینه ها را به دنبال دارد، گفت: اجرایی شدن خط مترو ادامه تهران به هشتگرد و ۴ ریله کردن خط قطار در همین راستا در دستور کار قرار گرفته که بخشی از آن نیز انجام شده است.

کولیوند البرز را استانی استراتژیک عنوان کرد و افزود: با توجه به وجود منطقه ویژه اقتصادی پیام، البرز در ۵ تا ۱۰ سال آینده به استانی بسیار حساس در کنار پایتخت تبدیل و هاب بزرگ حمل و نقل کشور در منطقه ویژه پیام ایجاد می شود.

وی در پایان تاکید کرد: اعتماد ایجاد کردن برای سرمایه سرمایه گذار از اساس اقتصاد مقاومتی است که در مجلس شورای اسلامی نیز این موضوع مورد توجه و حمایت قرار گرفته، در حوزه دولت و مجلس نیز تلاش می شود اقدام ویژه ای برای استان البرز انجام شود./مهر

دیدگاه کاربران