عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار انزلی:

هزینه در کارهای فرهنگی، نوعی سرمایه گذاری است

کد خبر: 74858
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۵ ق.ظ

شهردار انزلی هزینه های برگزاری برنامه های فرهنگی همچون جشنواره گل دهی لاله های تالابی را سرمایه گذاری عنوان کرد

به گزارش نداي مردم،رضا پورشعبان اظهار کرد: بالغ بر۷۰درصد از هزینه های این جشنواره توسط حامیان مالی این جشنواره و دوستداران طبیعت دراین شهر پرداخت می شود.
وی افزود: جشنواره لاله های تالابی اقدامی فرهنگی با رویکرد زیست محیطی و اجتماعی در راستای حمایت از صنعت گردشگری دربندرانزلی است.
پورشعبان هدف از برگزاری این جشنواره را افزایش میزان مشارکت مردم در یک کار فرهنگی بزرگ و درراستای فرهنگ سازی درجهت حفاظت هرچه بهتر از محیط زیست و معرفی بندرانزلی به عنوان شهری با جاذبه های گردشگری منحصر بفرد ذکر کرد.
وی با اشاره به اینکه در قبال ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبارات عمرانی هزینه کردن دو میلیارد ریالی برای بخش فرهنگی، هزینه اندکی است، گفت: افزایش ۱۰برابری مشارکت هنرمندان و حامیان و دوست داران طبیعت در برگزاری جشنواره لاله های تالابی و همچنین پشتیبانی جامعه هتل داران گیلان درجهت تسهیل اقامت گردشگران، بیانگر اثرات مثبت برگزاری اولین جشنواره گل دهی لاله تالابی درسال گذشته است.
شهردار انزلی تاکید کرد: همراهی سه شبکه سراسری تلویزیون و همچنین افزایش مشارکت مردمی دراین کار فرهنگی بزرگ در راستای امر خطیر توسعه پایدار شهری بوده و شهرداری به دنبال بازگشت منافع برگزاری این جشنواره و چنین برنامه های فرهنگی به شهروندان است.
وی یادآور شد: پس از ساخت کیک ۲۵متری در سال گذشته ، در جشنواره امسال کیک ۳۲متری لاله های تالابی به صورت رایگان و توسط حامیان جشنواره در مراسم اختتامیه به مردم عرضه می شود.
دومین جشنواره گل دهی لاله های تالابی از ۱۸تا ۲۲مرداد ماه درمحل طرح ساحلی شهرداری واقع در انتهای خیابان پاسداران انزلی برگزار می شود.
جشن های شبانه و برنامه های جانبی از قبیل مسابقات ورزشی، هنری ، برنامه ها و نشست های آموزشی، محیط زیستی و تورهای گردشگری انزلی گردی و تالاب گردی و برپایی نمایشگاه تخصصی از جمله برنامه های دیگر این جشنواره است.
نمایشگاه صنایع دستی، سوغات و هدایای جشنواره گل دهی لاله های تالابی یک هفته زودتر از زمان برگزاری جشنواره آغاز به کار کرده و شامگاه سه شنبه با حضور مسئولان شهری و استانی رسما افتتاح شد.
بندرانزلی در ۴۰ کیلومتری غرب مرکز گیلان واقع شده و پل تاریخی غازیان، کاخ موزه نظامی، تالاب بین المللی، برج ساعت و ساحل زیبای خزر از جمله شاخص ترین جاذبه های گردشگری این شهر ساحلی است.

دیدگاه کاربران