عضویت در خبرنامه الکترونیک
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی :

تبلیغات آزادانه برندهای خارجی درفضای شهری

کد خبر: 74875
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۲:۲۶ ب.ظ

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تبلیغات آزادانه برندهای خارجی در سطح شهر گفت: متاسفانه تبلیغ کالاهای قاچاق را در مسیرهای عمومی شهر شاهد هستیم که در این زمینه به فیلترهای نظارتی نیازمندیم.

به گزارش نداي مردم، “احمد انارکی محمدی”،  افزود: تولید داخلی و تقویت تولید داخل همانطور که مقام معظم رهبری بدان اشاره داشتند از اهمیت برخوردا بوده و لازمه رونق چرخه تولید استفاده از کالای با کیفیت ایرانی است.
وی تصریح کرد: انتظار ما و مردم بر این بود که پس از برجام تحریم ها برداشته شود اما اینگونه نشده است در این راستا نیز بیشتر تاکید مقام معظم رهبری نیز توجه به تولید داخلی به عنوان تنها راهکار خروج از تحریم ها بوده و عملیاتی ساختن اقتصاد مقاومتی است.
نماینده مردم رفسنجان تنها راه برون رفت از این تحریم ها و رونق اقتصادی را توجه به شرکت های دانش بنیان و احیای واحدهای صنعتی کوچک و متوسط خواند و بیان کرد: اقتصاد دانش بنیان لازمه عمل به اقتصاد مقاومتی است.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس دهم خاطرنشان کرد: در سال اقتصاد مقاومتی و برخلاف تاکید بر حمایت از تولید داخل تبلیغات برندهای خارجی در سطح شهر به چشم می خورد و واردات رسمی و غیر رسمی مانعی بر سر راه تولید داخلی است.
وی یادآور شد: این در حالی است که مقام معظم رهبری مکررا در سخنان خود تأکید کرده‌اند که باید تولید داخل را حمایت کرد و نباید مردم را برای مصرف کالای خارجی دارای مشابه داخلی ترغیب کرد.
این نماینده مردم رفسنجان در مجلس دهم یادآور شد: دستگاه های مختلف باید دست به دست هم دهند تا از ورود کالاهای قاچاق از مبادی رسمی جلوگیری شود اما شاهد هستیم که همین کالاها در مسیرهای عمومی شهر تبلیغ شده و در این زمینه نیاز به فیلترهای نظارتی است.
انارکی محمدی افزود: واردات مصرفی با وجود تولید داخلی نهی می شود اما اگر کالای اولیه یا ورود قطعات مورد نیاز ما باشد خوب است.
نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: مجلس بایستی در این زمینه وظیفه نظارتی خود را بر اجرای قوانین پیاده کرده و همچینن دولت در مرحله اجرا و قوه مقننه نیز با قاطعیات با متخلفان برخورد کند.
نماینده مردم رفسنجان فرهنگ سازی استفاده از کالای ایرانی را مهم خوانده و گفت: دستگاه های فرهنگی نیز در زمینه استفاده از کالای ایرانی از اهمیت برخوردار بوده، نقش رسانه ها،آموزش عالی،آموزش و پرورش حائز اهمیت است
وی با اشاره به اینکه بایستی زیرساخت ها نیز در حمایت از تولید کننده نیز فراهم شود،عنوان کرد: زمانی که تولید کننده نمی تواند هزینه تولید را کاهش داده و کالای تولیدی نیز بی کیفیت باشد، تولیدات داخل قدرت رقابت پذیری با کالای مشابه خارجی را ندارد.
نماینده مردم رفسنجان در مجلس دهم افزود: رکود اقتصادی کشور همچنان پابرجاست،تورم کاهش یافته است اما رکود همچنان ادامه دارد و باعث شده که ۵۰ یا ۶۰ درصد کارخانه ها به تعطیلی کشانده شوند و اشتغال از بین رفته است.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس دهم یادآور شد: باید یک بسته حمایتی از سوی دولت برای تولید کننده فراهم شده تا تولیدات چه آنها که پابرجا هستند و چه آنها که به تعطیلی کشانده شده دوباره احیا شوند که اشتغال را در پی داشته ،حیات هر جامعه اشتغال است و از بسیاری از فسادها جوگیری می کند.
وی همچنین در خصوص برنامه ششم توسعه بیان کرد: مجلس باید با دیدگاه کارشناسانه ورود کرده و معیشت مردم را در نظر بگیرد و در بخش های مختلف کشاورزی و صنعت باید دید که چطور در برنامه ششم بدان اشاره شده اما این برنامه بیشتر با رویکرد اقتصادی است.
نماینده مردم رفسنجان در مجلس دهم با اشاره به اینکه رسیدن به رشد اقتصادی ۸ درصد امکان پذیر است،گفت:رهبر انقلاب نیز بر این تاکید داشتند که ما می توانیم با همدلی و همراهی یکدیگر به رشد اقتصادی دست یابیم. بایستی دولت،مجلس،دستگاه های نظارتی با رویکرد اقتصاد مقاومتی همراه یکدیگر باشند.
انارکی محمدی همچنین در خصوص نتیجه اجرایی شدن سهام عدالت به خبرنگار اکونیوز گفت: سهام عدالت هنوز به نتیجه نرسیده است به دلیل اینکه ما نمیدانیم صاحب و مالک آن چه کسی است.
وی ادامه داد: باید ورودی و خروجی ها مشخص شود، اینکه سهام عدالت به چه افرادی تعلق گرفته است و پول های آن به کجا رفته است به زودی این موارد در دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس قرار خواهد گرفت./ايرنا

دیدگاه کاربران