عضویت در خبرنامه الکترونیک
نایب رئیس شورای شهر همدان:

اشتباهات مدیریت شهری به مشکلات حاشیه شهر همدان دامن زد/تصویب پارک ۴۸ هکتاری سبب خشکاندن درختان شد

کد خبر: 74878
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۲:۲۹ ب.ظ

نایب رئیس شورای شهر همدان با اعلام اینکه اشتباهات مدیریت شهری به مشکلات حاشیه شهر همدان دامن زد، گفت: تصویب پارک ۴۸ هکتاری سبب خشکاندن درختان چند صدساله شد تا شهرداری زمانی در آن چمن بکارد.

به گزارش نداي مردم، حمیدرضا طبی مسرور صبح امروز در صحن علنی شورای شهر همدان اظهار داشت: مدیریت شهری مشکلاتی دارد و شورایاری‌ها و معتمدین در این زمینه نظراتی دارند که هدف آنها ارتقا سطح خدمات به شهروندان است.

وی با بیان اینکه اشتباهات مدیریت شهری به مشکلات حاشیه شهر همدان دامن زد، عنوان کرد: در طرح‌های تفصیلی گذشته سیاست‌های کلان شهری شامل ابعاد شهری، اجتماعی، امنیتی، سیاسی و اقتصادی به گونه‌ای بود که شهر را فریز کرده و سبب محدودیت شهر همدان شد.

طبی مسرور بیان کرد: نوار سبزی دور شهر همدان ایجاد کرده و اجازه رشد شهر همدان و ایجاد ارزش افزوده در مناطق مختلف داده نشد، مناطق حاشیه شهر لحظه به لحظه افت قیمت داشتند چون سیاست ارزش افزوده‌ای برای آنها در نظر گرفته نشده بود.

وی عنوان کرد: اراضی و مناطق حاشیه شهر به فضای سبز تبدیل شده و قیمت ناچیزی پیدا کردند، از سوی دیگر هر کسی توانست این اراضی را تفکیک کرده و تصرف کرد.

نایب رئیس شورای شهر همدان بیان کرد: در سیاست‌گذاری کلان ۴۸ هکتار پارک را در یک نقطه از شهر تعریف کردیم که این امر سبب خشکاکندن درختان چند صدساله منطقه شد تا شهرداری زمانی در آن چمن بکارد ولی کدام پارک هکتاری در شهر ایجاد شد.

وی اظهار داشت: در شورای شهر همدان تصویب شد تا در مناطق دو، سه و چهار شهر همدان پارک‌های هکتاری ایجاد شود که در حال تدوین است ولی عمر شورای شهر کوتاه بوده و این پروژه‌ها نمی‌رسد.

طبی مسرور درباره حذف رینگ سوم شهر همدان نیز گفت: رینگ سومی که می‌خواست مسیرهای محمدیه، مزدقینه، خضر، دیزج و حصار را متصل کند از بالای بلوار ارم به اسم حفظ باغات قطع شد و نه تنها سبب حفظ باغات نشد بلکه نابودی آنها را به دنبال داشت چون انگیزه مردم برای ساخت و ساز و حفظ باغات از بین رفت.

وی با اشاره به اینکه در ابعاد کلان مدیریتی در طرح‌های تفضیلی کوتاهی کردیم، اظهار داشت: امیدواریم با همکاری معتمدین که توان بالایی دارند بتوان بخشی از مشکلات شهر که شهروندان با آن مواجه هستند را برطرف کرد.

دیدگاه کاربران