عضویت در خبرنامه الکترونیک
فرماندار پردیس:

پردیس؛ سکونت‌گاهی خارج از نرخ استاندارد رشد شهری

کد خبر: 74881
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۲:۳۳ ب.ظ

فرماندار شهرستان پردیس گفت: پردیس با واگذاری ۹۰ هزار واحد مسکن مهر در فازهای مختلف، سکونت‌گاهی خارج از نرخ استاندارد رشد شهری است.

به گزارش نداي مردم، مرتضی حیدری  اظهار داشت: شهرستان پردیس با واگذاری بیشترین تعداد واحدهای مسکن مهر بین شهرستان‌های استان تهران، از ساختاری خاص برخوردار خواهد بود.

وی افزود: حجم مسکن مهر در پردیس بسیار بالاست؛ به طوری که فاز ۱۱ مسکن مهر در این شهرستان به‌تنهایی یک شهر است و در حریم این شهرستان قرار دارد.

حیدری ادامه داد: به‌طور لحظه‌ای به جمعیت شهرستان پردیس اضافه می‌شود و سرعت افزایش جمعیت در این نقطه شرقی استان تهران بسیار بالاست؛ ولی سرعت تقویت و رشد زیرساخت‌ها از خدمات آموزشی و پرورشی گرفته تا بهداشت و درمان بسیار کند است.

فرماندار شهرستان پردیس اضافه کرد: پردیس، سکونت‌گاه خارج از نرخ استاندارد رشد شهری بوده و مرز استاندارد تعریف‌ شده جمعیت برای یک شهرستان در قد و قواره پردیس شکسته شده است.

این مسؤول تصریح کرد: برای تقویت زیرساخت‌ها در شهرستان پردیس نیاز به مشارکت مردم و همچنین حمایت و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی به‌ویژه خیران مدرسه‌ساز داریم، زیرا هر چه قدر در این راستا سرمایه‌گذاری شود، کم است.

حیدری افزود: مسکن مهر بزرگ‌ترین پروژه کشور است و تکمیل این پروژه بزرگ عمرانی، نیاز به تأمین اعتبار از محل اعتبارات و بودجه‌های ملی و دولتی دارد.

وی ادامه داد: حومه تهران به زودی به شهری ۶۰۰ هزار نفری تبدیل خواهد شد و تا پایان سال طبق برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده، ۹۰ درصد از ظرفیت مسکن مهر در این شهرستان باید تکمیل شود.

فرماندار شهرستان پردیس اضافه کرد: باید قبل از اینکه مسکن مهر در پردیس ساخته می‌شد، کار مطالعاتی و زیربنایی در بحث استقرار این پروژه عظیم عمرانی در این منطقه انجام می‌گرفت؛ اما متأسفانه این اتفاق مطالعاتی از سوی متولیان مسکن مهر انجام نشد.

حیدری با تأکید بر اینکه ساخت مسکن مهر نباید در پردیس اتفاق می‌افتاد، تصریح کرد: دولت تدبیر و امید در تلاش است تا این پروژه عظیم عمرانی در اقصی نقاط کشور را تکمیل و واگذار کند.

وی افزود: پردیس در مسیر توسعه و آبادانی قرار دارد و باید مورد حمایت‌های ویژه قرار گیرد./فارس

دیدگاه کاربران