عضویت در خبرنامه الکترونیک
عضو شورای شهر همدان:

یک سوم ساخت و سازهای شهر همدان غیرقانونی بوده است/ تحمیل هزینه‌های سنگین به مدیریت شهری با ساخت و ساز غیرمجاز

کد خبر: 74885
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۲:۳۶ ب.ظ

عضو شورای شهر همدان از تحمیل هزینه‌های سنگین به مدیریت شهری با ساخت و ساز غیرمجاز گلایه کرد و گفت: یک سوم ساخت و سازهای شهر همدان غیرقانونی بوده است.

به گزارش نداي مردم، سید مجید موسوی پیش از ظهر امروز در صحن علنی شورای شهر همدان اظهار داشت: معتمدین شهر همدان چشم بیدار جامعه در محلات هستند و در بهبود کیفیت زندگی در محلات محروم ایفای نقش ‌می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه همانطور که شورای شهر مرجع رسیدگی به بسیاری از مشکلات اقشار مردم در زمینه‌های مختلف هستند معتمدین نیز در محلات با این مسائل درگیرند، افزود: معتمدین همانطور که به دنبال بهبود کیفیت زندگی مردم هستند حل مشکلات زندگی شخصی آنها را نیز در اولویت قرار داده‌اند.

موسوی با اشاره به اینکه هر انسانی حقوق و تکالیفی دارد، اظهار داشت: وظیفه ما این است انسان‌ها را آشنا به حقوق و تکالیف خود کنیم، متاسفانه در دنیا حقوق بشر وجود دارد ولی سازمان تکلیف بشر ایجاد نشده است.

وی با بیان اینکه همه می‌دانیم مردم شهر حقوقی دارند که باید به آن برسند ولی رسیدن به آن در گرو گذشتن از مسیر تکلیف است، اظهار داشت: یک سوم شهر همدان غیرقانونی ساخته شده و این مسائل برای شهر و مدیریت شهری هزینه‌هایی تحمیل کرده است.

عضو شورای شهر همدان با طرح این سوال که چرا امروز باید ساخت و سازهای غیرقانونی بیشتر باشد، اظهار داشت: قبل از تفکیک زمین توسط مردم در حاشیه شهر مدیریت شهری باید برای آن برنامه‌ریزی داشته باشد تا از بروز مشکل جلوگیری کند.

وی با تاکید بر اینکه نباید اجازه گسترش ساخت و سازهای غیرقانونی داده شود، باین کرد: شهرداری همدان و دستگاه‌های متولی دیگر باید مردم را به تکالیف و وظایف خود آشنا کنند.

عضو دیگر شورای شهر همدان نیز در این جلسه بیان کرد: هر چقدر بتوانیم بافت‌های فرسوده شهری را احیا کرده و هر مترمربع از این بافت‌ها را آباد کنیم ۱۰ مترمربع از تخریب باغات و اراضی استان کاهش می‌یابد.

ابراهیم مولوی با اشاره به اینکه محله جولان از محلات قدیمی و دارای بافت فرسوده و قدیمی است، گفت: این بافت را رها کرده و شکل‌گیری ساخت و ساز به سمت اراضی مرغوب حاشیه شهر سوق پیدا کرده است که مشکلات بسیاری را در پی داشته است.

وی با اعلام اینکه در همدان ۳۵ مرکز محله وجود دارد که به غیر از پنج مرکز دیگر نمونه‌ای نمانده است، اظهار داشت: به دنبال اجرای طرح احیا مرکز محله‌ها در شهر همدان با همکاری و تعامل دستگاه‌های مختلف هستیم.

دیدگاه کاربران