عضویت در خبرنامه الکترونیک

در آستانه ميلاد حضرت معصومه تهران رنگ دخترانه به خود گرفت

کد خبر: 74893
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۳:۲۲ ب.ظ

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران از اجرای کمپین “دهه کرامت” بر سازه های تبلیغاتی شهر از ۱۴ تا ۲۴ مردادماه ۹۵ خبر داد و گفت: اهدای گل در ۱۰ ایستگاه مترو به دختران جوان و نمایش عکس های زیارتی حرم رضوی از جمله برنامه‌های این دهه است.

به گزارش نداي مـردم، مدیر عامل سازمان زیباسازی شهر تهران از اجرای کمپین “دهه کرامت” بر سازه های تبلیغاتی شهر از ۱۴ تا ۲۴ مردادماه ۹۵ خبر داد و گفت: اهدای گل در ۱۰ ایستگاه مترو به دختران جوان و نمایش عکس های زیارتی حرم رضوی از جمله برنامه‌های این دهه است.

عیسی علیزاده با بیان اینکه یکی از وظایف سازمان زیباسازی فضاسازی شهری در ایام و مناسبت‌های مختلف است، گفت: این در حالیست که شهرداری تهران متناسب با روزها و مناسبت ها این کمیپن ها را برگزار خواهد کرد.

وی با اشاره به برپایی کمپین “دهه کرامت” در سطح شهر افزود: به همین منظور راه‌اندازی کمپین “دهه کرامت” همزمان با میلاد با سعادت حضرت معصومه(ع) و روز دختر و اتمام آن با ولادت امام رضا(ع) از ۱۴ تا ۲۴ مردادماه در قالب یک کمیپن ۱۰ روزه در سطح شهر به نمایش در خواهد آمد.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به فضاسازی خوبی که در سطح شهر برای این ایام انجام شده است، گفت: این فضاسازی ها حاوی تصاویر حرم امام رضا(ع) است که تاکنون کمتر دیده شده و توسط عکاسان حرفه‌ای گرفته شده است. تصاویری از حرم امام رضا(ع) و حضرت معصومه(ع) و اشعار مناسب با آنها در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به تصاویر گرافیکی با موضوع دختران در شهر اظهار کرد: این تصاویر شامل عکس های مربوط به دختران جوان، رابطه عاطفی دختران با پدران، احادیث و روایات در این خصوص است که برای اولین بار در این سازه های فرهنگی به صورت سه بعدی ۳ بعدی و گوشه دار نمایش داده می شود.

علیزاده با اشاره به هماهنگی با شرکت مترو درباره اهدای گل در ۱۰ ایستگاه به دختران گفت: ۱۰ تابلوی گل در این ایام در ایستگاه‌های مترو استقرار می یابد. ضمن اینکه فضاسازی استودیویی در ۳۰ نقطه در سطح شهر برای گرفتن عکس سلفی با بکراند (پس زمینه) زیبا و مناسب نیز از دیگر برنامه هاست.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به نمایش عکس‌های زیارتی حرم رضوی در سطح شهر یادآور شد: نمایش عکس‌های زیارتی که در جوار حرم رضوی انداخته شده روی شاسی‌ها در سطح شهر هم یکی دیگر از برنامه‌های این دهه است. عکس‌های نوستالژی حرم امام رضا(ع) که از قدیم الایام زائران در عزیمت به مشهد مقدس در عکاسخانه‌های اطراف حرم می انداختند بی شک حال و هوای معنوی خاصی را همیشه تداعی کرده است. از این رو این عکس‌ها را بر روی ۳۰ شاسی نصب کرده و در سطح شهر به نمایش می‌گذاریم تا در بین پایتخت نشینان بار دیگر این حس خاص ایجاد شود.

وی درباره فضاسازی هنری محیطی که با استفاده از بادبادک و وسایل شاد در ۴ محور شهر تهران ایجاد می شود، خاطرنشان کرد: در ۵ نقطه تهران “تونل نور” ایجاد می شود که این کار غیر از نورپردازی هایی است که در مناطق و در ایام دهه کرامت انجام می شود.

علیزاده با تاکید بر نصب پرچم هایی با مضمون ایام دهه کرامت خاطر نشان کرد: تمامی پرچم های نصب شده بر روی پل‌های عابرپیاده از یک سمت با پرچم سفید و زمینه سبز با عنوان “السلام علیک یا فاطمه المعصومه” و از سمت پرچم سبز با زمینه سفید با عنوان “السلام علیک یا علی بن موسی الرضا” مزین خواهد شد که این پرچم ها و سازه های تبلیغاتی رنگ و بوی شادی بخشی را به شهر تهران خواهند داد. این در حالیست که نصب پرچم های بزرگ با عبارت “السلام علیک یا علی بن موسی الرضا” نیز به اهتزار در می آید.

دیدگاه کاربران