عضویت در خبرنامه الکترونیک
مسؤول فضای سبز شهرداری کهریزک :

توسعه ۴ هکتاری فضای سبز شهری در کهریزک

کد خبر: 74904
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۳:۳۳ ب.ظ

مسؤول فضای سبز شهرداری کهریزک گفت: در راستای افزایش سرانه فضای سبز شهر کهریزک ۴ هکتار از زمین‌های خالی ضلع شمالی ساختمان شهرداری زیر پوشش فضای سبز در می‌آید.

به گزارش نداي مردم، در راستای افزایش سرانه فضای سبز شهر کهریزک ۴ هکتار از زمین های خالی ضلع شمالی ساختمان شهرداری زیر پوشش فضای سبز درمی آید.

داریوش خطیر، مسؤول فضای سبز شهرداری کهریزک با اعلام این خبر اظهار داشت: در محدوده ضلع شمالی شهرداری تا ضلع جنوب بهشت زهرا(س)، زمینی واقع شده است که با توجه به اهمیت ایجاد کمربند سبز دورتادور شهر، کاربری فضای سبز این قطعه زمین عملیات زیرسازی و کاشت گونه‌های گیاهی در این زمین ۴ هکتاری آغاز شده است.

وی گفت: یکی از مهمترین مزایای ایجاد فضای سبز در این قطعه زمین، تلطیف هوا و جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در نوارهای حاشیه‌ای شهر وزیبای محیط است.

مسؤول فضای سبز شهرداری کهریزک در ادامه افزود: اکنون سرانه فضای سبز شهر کهریزک حدود ۲۳٫۵ متر مربع برآورد شده است که با ایجاد فضای سبز در این قطعه زمین و تکمیل بوستان‌های خیابان هشتم و نهم شهرک امام حسن(ع) سرانه فضای سبز شهر کهریزک از حد استاندارد تعریف شده نیز فراتر می‌رود که این موضوع نام کهریزک را در شهرهای سبز استان تهران به ثبت می‌رساند./فارس

دیدگاه کاربران