عضویت در خبرنامه الکترونیک
امروز میدان مشق؛

جشن ۲۳۰ سالگی پایتختي تهران

کد خبر: 74932
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۴:۱۰ ب.ظ

شاهنامه خوانی ، خاطرات طهران قدیم ، آیین ها ،سیاه بازی و خیمه شب بازی ،موسیقی طهرانی

جشن ۲۳۰ سالگی انتخاب تهران برای پایتختی ایران با حضور شهروندان ، تهران شناسان و مورخین ، مدیران شهری و هنرمندان امروز ساعت ۱۹ در میدان مشق برگزار خواهد شد.

به گزارش نداي مردم از منطقه ۱۱ ، همایش بزرگ ” طهران ۲۳۰ ” به مناسبت دویست و سی امین سال انتخاب تهران به عنوان پایتختی ایران برگزار خواهد شد تا ضمن معرفی تاریخ طهران قدیم و هویت فرهنگی ؛ شهروندان با جاذبه های گردشگری ، آداب ورسوم ،آیین ها ،بازی ها و موسیقی ویژه شهر تهران آشنا شوند.

tehran230

بر اساس این گزارش بافت تاریخی طهران قدیم و حصار ناصری در محدوده مناطق ۱۱و۱۲ شکل گرفته است و آیین ها و آداب و رسومی داشته که امروز توسط مورخین تهران شناس از جمله نصراله حدادی ، عبدالله انوار ،احمد مسجد جامعی و شهرام گیل آبادی رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران برای مردم بازگو خواهد شد.

همچنین اجرای موسیقی بیات توسط محمد منتشری ، سیاه بازی و خیمه شب بازی (نمایش ویژه تهران آن روزگار) توسط جواد انصافی ، شاهنامه خوانی به سبک طهران قدیم از دیگر برنامه های این همایش است که ساعت ۱۹ در میدان مشق برگزار خواهد شد.

این برنامه از سوی مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران ، روابط عمومی مناطق ۶،۱۱،۱۲،۱۶،۱۷ و سازمان فناوری اطلاعات تدارک دیده شده تا تهران نشینان امروز چهارشنبه ۱۳مرداد با حضور در میدان مشق – میدانی که روزگارقدیم محل مشق نظامیان بوده – خاطرات ۲۳۰ سال پیش را مرور کنند و با لقمه های غازی و شربت پذیرایی شوند.

دیدگاه کاربران