عضویت در خبرنامه الکترونیک

اولين روز و رقابت ۴ رشته براي كسب مدال در ريــو ۲۰۱۶

کد خبر: 74938
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۷ ق.ظ

بانوان تیراندازی با تفنگ بادی ایران در اولین روز کار خود را آغاز می کنند تا شاید دست به اتفاق بزرگی بزنند، کسب اولین مدال المپیک.

فرزاد طـره – به گزارش سرويس ورزشي نداي مردم، اولین روز از المپیک ریو ۲۰۱۶ امروز کار خود را با مسابقه ۹ ورزشکار ایرانی آغاز می کند. امروز تنها در تیراندازی با با تفنگ بادی ۱۰ متر اهدای مدال خواهد شد که نجمه خدمتی و الهه احمدی، دو بانوی مدعی ایرانی در این دسته حاضر هستند. دوچرخه سواری، پینگ پنگ و رویینگ تک نفره دیگر رشته هایی است که ورزشکاران ایرانی در آن رقابت خواهند کرد.

*خدمتي و احمدي بانوان پر اميد تیرانداز :

نجمه خدمتی، الهه احمدی – ساعت ۱۴ مرحله مقدماتی – ساعت ۱۸ مرحله فینال
اولین مدال های المپیک در این رشته بین ورزشکاران توزیع می شود که دو بانوی ایرانی در این رقابت ها بدون شانس نیستند و اگر این اتفاق رخ دهد نام آنها در تارخ به عنوان فاتحان اولین مدال المپیک ریو ثبت خواهد شد.

* ندا شهسواري به همراه دو برادر پینگ پنگ باز در دور نخست مردان و زنان:

نوشاد و نیما عالمیان، ندا شهسواری – ساعت ۱۶:۳۰ ـ مرحله مقدماتی زنان و مردان
ساعت ۲۲ ـ دور اول زنان و مردان
نوشاد عالمیان ستاره پینگ پنگ ایران درباره حریفان روز اول خود می گوید:« در دور دوم با حریفی از اسلوونی مسابقه خواهم داشت که ٦ سال پیش با او بازی کردم و با نتیجه نزدیک باختم. سعی می کنم این بازی را پیروز شوم.»

* تيم سه نفره دوچرخه سواری استقامت جاده

ساعت ۱۷
تیم سه نفره دوچرخه سواری ایران باید مسیر سخت و سنگین ۲۴۱ کیلومتر را طی کند. مسیر مسابقه جاده مردان در المپیک برزیل بیش از ۴۱ کیلومتر تعیین شده است. این رقابت ساعت ۹ صبح به وقت محلی از محل فورت کوپابانا در ریو شروع می شود و رکابزنان با طی ۴ دور در این مسیر در همین محل مسابقه خود را تمام می کنند. رکابزنان نزدیک به ۲۴ کیلومتر از مسیر مسابقه خود را در جاده ساحلی طی می کنند , در بخشی از مسیر سرازیری، شیب های تند ، سنگ فرش و سربالایی هایی تیزی نیز وجود دارد و همین مسئله باعث شده تا رقابتهای المپیک در همه ادوار و به خصوص در بازیهای المپیک ریو جزء سخت ترین دیدارهای بخش جاده جهان شناخته و معرفی شود. آروین معظمی گودرزی ، میرصمد پورسیدی و قادر میزبانی تیم دوچرخه سواری ایران در این رقابت هستند.

* جاور تنها بانوي قایقران ايران

مهسا جاور – ساعت ۱۶ ـ تک نفره
تنها نماینده بانوان قایقرانی ایران در المپیک ریو امروز کار سختی را خواهد داشت و او از ورزشکاران پرکار ایران محسوب می شود که یکی از مسابقات خود را در روز اول انجام می دهد.

دیدگاه کاربران