عضویت در خبرنامه الکترونیک

شبکه های مجازی مناسب ترین ابزار ترویج فرهنگ ایثار و شهادتند

کد خبر: 74950
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۱ ب.ظ

مدیرکل دبیرخانه و اطلاع رسانی شورای عالی فرهنگ ایثار و شهادت گفت: شبکه های اجتماعی به دلیل ارتباط مستقیم با اقشار مختلف جامعه و دسترسی آسان به مخاطب از مناسب ترین ابزارها در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به شمار می آیند.

نداي مردم – ناصرالدین اسلامی فرد، روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ایرانی ها فعال ترین کاربران شبکه های مجازی در دنیا هستند، بیش از نیمی از محتوای مصرفی کاربران ایرانی، داخلی است و طبق آخرین آمارها، سه پنجم ایرانی ها به صورت میانگین روزانه ۹ ساعت در شبکه های مجازی وقت صرف می کنند.

وی خاطرنشان کرد: این پتانسیل در فضای رسانه ای و اطلاع رسانی، بی بدیل است که با حمایت و راهبری از جوانان حامی نظام و دولت که در این شبکه ها در حال تولید محتوا هستند می توان پیام انقلاب را با کم ترین هزینه و وقت به خارج از مرزها منتقل کرد.

این فعال رسانه ای افزود: مقام معظم رهبری سال هاست که دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را گوشزد می کنند، ایشان فرموده اند؛ اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتما رئیس فضای مجازی کشور می شدم که این اهمیت فضای مجازی را نشان می دهد.

مدیر مسئول خبرگزاری ایثارگران با اشاره به تاثیرگزاری گسترده فضای مجازی به عنوان یک قدرت نرم فوق العاده در عرصه های مختلف از جمله فرهنگ، سیاست، اقتصاد، سبک زندگی، ایمان، اعتقادات دینی و اخلاقیات تصریح کرد: طراحی مناسب و دقیق برای حفظ حریم امنیت فکری و اخلاقی جامعه باید از ملزومات فکری متولیان فرهنگ عمومی جامعه باشد.

اسلامی فرد گفت: فرهنگ ایثار و شهادت به عنوان فرهنگ بالادستی جامعه ایرانی اسلامی در صورت برنامه ریزی مناسب می تواند از این فضای تاثیرگذار بهترین بهره را در زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای گرانقدر ببرد.

دیدگاه کاربران