عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون حمل ونقل وترافیک منطقه ۳ :

آموزش های ترافیکی به رانندگان اتوبوس های شهری

کد خبر: 74991
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۲:۲۴ ب.ظ

ارگاه آموزش ترافیک ویژه رانندگان اتوبوس های شهری در منطقه ۳ تهران برگزار شد.

به گزراش نداي مردم،، علیرضا اسفراینی نژاد معاون حمل ونقل وترافیک این منطقه گفت : در راستای کمپین آسمان آبی و زمین پاک ، جلسه آموزش رانندگان اتوبوسرانی بخش خصوصی با موضوع رعایت حریم خط سفید و سرعت مطمئنه با حضور مسئول آموزش پلیس راهنمایی و رانندگی برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه موضوع آشنایی شهروندان با پروژه خط سفید از اهمیت ویژه ای برخوردار است افزود: در صورت عدم آگاهی شهروندان از ضوابط و مقررات حاکم در طرح خط سفید و عدم رعایت این قوانین، نتایج مطلوب از اجرای طرح حاصل نخواهد شد و برخورد قانونی با متخلفین ناآشنا با قوانین نیز در فراگیری شهروندان موثر نخواهد بود.

معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه ۳ خاطرنشان کرد: آموزش اهداف پروژه خط سفید و نحوه اجرای آن به شهروندان محترم منطقه اقدامات فرهنگی این معاونت در زمینه “خط سفید” است.

وی اظهار داشت: برنامه های متنوعی جهت بهره مندی طیف وسیع مخاطبان تهیه و اجرا شده است که شامل برگزاری همایش های آموزش رانندگان اتوبوس و تاکسی منطقه به عنوان سفیران طرح خط سفید، اجرای نمایش های ترافیکی با موضوع خط سفید در مدارس ابتدایی و مهد کودک های منطقه است.

معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه ۳ افزود: با توجه به بازخورد مثبت اقدامات یاد شده و ضرورت استمرار فرهنگ سازی ترافیکی ، این منطقه در نظر دارد نسبت به تداوم فعالیتهای فرهنگی ترافیکی مجدانه تلاش کند.

در کارگاه آموزشی رانندگان اتوبوس های شهری مدیران خطوط واحد اتوبوسرانی ومسئولین حوزه معاونت حمل ونقل وترافیک حضور داشتند همچنین درخصوص اجرای دقیق طرح زمان بندی خطوط مباحثی مطرح شد .

دیدگاه کاربران