عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار رشت :

بازآفرینی رشت با نگاه گردشگری و اقتصاد/ تهیه طرح‌های جامع شهری در گیلان

کد خبر: 75009
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۹:۳۷ ق.ظ

بازآفرینی رشت با نگاه گردشگری و اقتصاد، تهیه طرح‌های جامع شهری در شهرهای استان گیلان و پیش بینی وضعیت آب و هوای شهرهای استان گیلان در ۴۸ ساعت آینده از مهمترین اخبار امروز شهری استان گیلان بوده است.

به گزارش نداي مردم، محمدعلی ثابت‌قدم شهردار رشت با اشاره به همکاری و همراهی اعضای شورای شهر و شهروندان فهیم شهر رشت با مدیریت شهری اظهار داشت: تبدیل شهر رشت از مسیر گذرگاهی به ایستگاه گردشگری از اهداف بازآفرینی است.

وی افزود: توسعه فضای شهری در حوزه کالبدی و امور نرم افزاری میسر نخواهد شد مگر با همراهی و مشارکت مردم. بازاریان و اعضای شورای شهر و همکاران مجموعه مدیریت شهری که خوشبختانه شهر رشت در مسیر توسعه و بازآفرینی خود با این همکاری و مشارکت همراه بوده است.

ثابت‌قدم تبدیل شهر رشت از مسیر گذرگاهی به ایستگاه گردشگری دائمی را یکی از اهداف مهم پروژه بازآفرینی دانست و افزود: اجرای پروژه بازآفرینی با نگاه گردشگری و اقتصاد مبتنی بر کشاورزی ادامه خواهد داشت.

وی برگزاری جشنواره جوکول را زاییده نگاه گردشگری و فعال کردن اقتصاد مبتنی بر کشاورزی برشمرد و گفت: با برپایی این‌گونه جشنواره‌ها به اشاعه فرهنگ برون‌گرای گیلانی مبتنی بر کشاورزی و اقتصاد گردشگری درون‌زای کشاورزی با تکیه بر توان روستاییان به‌ویژه بانوان روستایی که فعالان تولید محصولات اولیه کشاورزی هستند به نقطه اقتصادی مطلوب و برداشت‌های فرهنگی با رجوع گردشگران خواهیم پرداخت.

شهردار رشت با اشاره به اینکه شهر رشت پیرترین شهر کشور است گفت: مجموعه مدیریت شهری با استفاده از توان نخبگان در زمینه های مختلف در توسعه و بازآفرینی شهر گام برمی‌دارد.

تهیه طرح های جامع شهری در شهرهای استان گیلان

مدیر شهرسازی و معماری راه و شهرسازی گیلان از تهیه طرح های شهری در شهرهای استان گیلان خبر داد.

خدیجه انشاء گفت: از ۵۲ شهر استان گیلان ۲۷ طرح جامع و تفصیلی مصوب بوده که سال‌های اخیر، تهیه، تصویب و ابلاغ شده و ملاک عمل شهرداری‌ها است.

وی افزود: ۱۰ طرح جامع که مصوبه شورای برنامه ریزی استان است شامل خشکبیجار، رودبنه، اسالم،گوراب زرمیخ، صومعه سرا، سیاهکل، منجیل، رستم آباد، لنگرود و کوچصفهان که در هفته‌های اخیر بازدید توسط اعضای کمیته فنی شورای عالی معماری شهرسازی صورت گرفته در مرحله تصویب نهایی و ابلاغ مدارک است.

مدیر شهرسازی و معماری راه و شهرسازی گیلان گفت: طرح جامع تفصیلی شهرهای اطاقور، لیسار، ماسال، جیرنده، توتکابن، پره سر، چابکسر، واجارگاه، لولمان و رودسر با پیشرفت ۸۰% در دست تهیه است و شهرهای آستارا و کومله هم به تازگی عقد قرارداد برای پهنه طرح جامع گردیده‌اند.

انشاء افزود: تعیین کاربری، نحوه استفاده از اراضی تعیین محدوده و حریم شهر، سطوح خدمات عمومی شهر، تعیین میزان تراکم جمعیت و تنظیم و طراحی شبکه معابر اصلی شهر از اهداف مهم تهیه طرح‌های جامع تفصیلی است.

به گزارش تسنیم، از اقدامات در دست اجرای این مدیریت تهیه طرح تفصیلی رشت است که از مناطق ۵ گانه ۲ منطقه و ضوابط مربوطه تصویب و ملاک صدور پروانه است و ۳ منطقه دیگر همه مراحل نهایی تصویب را می‌گذرانند.

پیش بینی وضعیت آب و هوای شهرهای استان گیلان در ۴۸ ساعت آینده

بهمن کمانگر اظهار داشت: نقشه های هواشناسی نشان دهنده توده هوای نسبتا” پایدار در منطقه است.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان گفت: بز این اساس گاهی رشد ابر، احتمال رگبار خفیف و رعد و برق مورد انتظار است.

وی خاطرنشان کرد: فردا یکشنبه ۱۷ مرداد، هوا صاف تا قسمتی ابری بوده، دمای آب دریا ۳۱ درجه سلسیوس و ارتفاع امواج آن ۰٫۱ تا ۰٫۴ بوده و برای شنا مناسب است.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان افزود: پس فردا دوشنبه ۱۸ مرداد، هوا صاف تا قسمتی ابری بوده، دمای آب دریا ۳۱ درجه سلسیوس و ارتفاع امواج آن ۰٫۱ تا ۰٫۵ بوده و برای شنا مناسب است.

دیدگاه کاربران