عضویت در خبرنامه الکترونیک
دراولین جشنواره ایده بازار تخصصی شهرداری تهران:

نخبگان دانشگاهی، برترین ایده های شهری را انتخاب کردند

کد خبر: 75095
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۴:۱۸ ب.ظ

اولین جشنواره ایده بازار تخصصی شهرداری تهران با نگرشی نوآورانه در راستای افزایش ثروت ملی و سرمایه‌ های اجتماعی با موضوع داوری ایده های منتخب این جشنواره برگزار شد.

به گزارش نداي مردم، بابک نگاهداری در این جشنواره با تاکید بر حمایت از صاحبان ایده، گفت: توجه به ایده و ایده پردازی برای مدیریت خلاق شهر تهران و تحقق چشم انداز تهران برای رسیدن به یک شهر خلاق الزامی است و بایستی ایده های برتر، ایده‌های ثروت سازی باشند تا بتوان به توسعه فناوری و رونق اقتصاد دانش بنیان و به تبع آن، کارآفرینی و تقویت تولید ملی دست یافت.

وی افزود: هدف از حضور و مشارکت دانشجویان عضو شبکه تحلیلگران و نخبگان شهری به عنوان داور در این جشنواره، ایجاد روحیه ایده پردازی در جوانان، انگیزه جهت خلق ایده های نوآورانه و توسعه ایده پردازی است و در راستای دستیابی مدیریت شهری به بازوی ایده پردازی و پژوهشگران شهری است.

در این جشنواره ساسان بصیری، دبیر جشنواره با اشاره به آمار بالای ایده های ارسالی به دبیرخانه گفت: با توجه به فراخوانی که در سال ۱۳۹۳ داده شد بیش از ۱۹۷۰ ایده در این سامانه ثبت گردید و پس از تشکیل ۸ کارگروه تخصصی برای ارزیابی و انتخاب این ایده ها، در انتها تعداد ۱۷ ایده به عنوان ایده های منتخب این جشنواره برگزیده شدند.

وی افزود: در این جشنواره ابتدا به هریک از صاحبان ایده فرصتی جهت معرفی ایده خود داده شدکه می بایست آن را از نظر کاربردی و اقتصادی بودن توجیه می کردند. گفتنی است براساس رأي هیات داوران که متشکل از دانشجویان نخبه رشته‌های مختلف شهری بودند، صاحبان سه ایده برتر به ترتیب رتبه اول تا سوم آقایان مجید مقبلی با ایده «مبارزه بیولوژیک با موش های مزاحم شهری»، مرتضی ملکی با ایده «سازه های موقتی هویت مدار» و علیرضا نوری با ایده «به کارگیری سنگدانه های درشت دانه به منظور افزایش مقاومت برشی» معرفی شدند.

در انتها به هریک از منتخبین و نفرات اول تا سوم جشنواره توسط رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران جوایز نفیسی به همراه لوح یادبود اهداء گردید.

دیدگاه کاربران