عضویت در خبرنامه الکترونیک

استفاده از تجارب بین المللی در زمینه مدیریت و ارزیابی محیط زیست

کد خبر: 75107
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۴:۴۳ ب.ظ

نشست بررسی پیاده سازی مدل مدیریت و ممیزی محیط زیست اتحادیه اروپا (EMAS) با حضور پروفسور مارتین باکستر برگزار شد.

به گزارش نداي مردم، نشست دوره ای مسئولین محیط زیست مناطق ۲۲ گانه با حضور رئیس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار، شهردار منطقه و رؤسای محیط زیست مناطق، برگزار شد.

در این نشست محمد مهدی گلمکانی با اشاره به اقدامات گسترده این ستاد در زمینه استانداردسازی فرایندهای مدیریت شهری در حوزه محیط زیست، همکاری های مشترک بین المللی و استفاده از تجارب موفق جهانی را در مسیر توسعه پایدار شهری و تبدیل پایتخت جمهوری اسلامی ایران به یک کلان شهر پیشرو گفت: استقرار استاندارد بین المللی نظام مدیریت محیط زیست (ISO14001) در مجموعه شهرداری تهران، بهبود عملکرد این استاندارد و استقرار و بهره برداری از پیشرفته ترین مدل ها و استانداردهای بین المللی موجود را از دغدغه های اصلی این ستاد برشمرد.

وی در ادامه خاطر نشان ساخت: به منظور بررسی و آشنایی با استقرار مدل مدیریت و ممیزی محیط زیست کمیسیون اروپا (EMAS) در شهرداری تهران، نشستی مشترک با حضور پروفسور مارتین باکستر نماینده بریتانیا در مدل مدیریت محیط زیست و برنامه ممیزی (EMAS) کمیسیون اروپا از شهر لندن بصورت ویدیو کنفرانس برگزار شد.

لازم به ذکر است پروفسور باکستر با پاسخ به پرسش های حاضرین در جلسه، جزئیاتی از وضعیت استقرار استانداردهای محیط زیستی بین المللی را در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا و نمونه هایی از تجارب موفق اتحادیه اروپا در استقرار مدل های مدیریت محیط زیست در شهرداری لستر (شهر سبز اروپا در سال ۲۰۱۵) ارائه نمود ارائه نمود.

در خاتمه این نشست حمید محسنی، شهردار منطقه ۹ با بیان اینکه در حوزه محیط زیست به عنوان مدیریت شهری تلاش می کنیم که حضور فعال داشته باشیم نیز اظهار داشت: منطقه ۹ به مدت ۷ سال استاندارد ISO14001 را استقرار و نگهداری نموده است.

دیدگاه کاربران