عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرکل راه و شهرسازی:

۲۴طرح راه و شهرسازی در جنوب سیستان و بلوچستان به بهره برداری می رسد

کد خبر: 75119
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۹:۲۰ ق.ظ

مدیرکل راه و شهرسازی جنوب سیستان و بلوچستان گفت: ۲۴ طرح راه و شهرسازی همزمان با هفته دولت در حوزه جنوب استان به بهره برداری می رسد.

به گزارش نداي مردم،ایوب کرد اظهار داشت: برای انجام این طرحها هزار و ۸۵۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
وی بخشی از این طرحها را در حوزه های مختلف راهسازی از جمله ۲۶۴کیلومتر طرح شامل عملیات حفاظتی جاده چابهار – گواتر، بهسازی و روکش آسفالت ایرانشهر – تنگ سرحه، روکش آسفالت گرم جاده دلگان – جلگه، پل بزرگ رابچ وراههای طرفین( ۲۵ دهانه ۲۰ متری)، پل بندینی و راههای طرفین(۱۵ دهانه ۲۰ متری)، پل زرآباد و راههای طرفین(هفت دهانه ۱۵ متری) ذکر کرد.
مدیر کل راه و شهرسازی جنوب سیستان و بلوچستان ادامه داد: ۳۷ هزار متر مربع روکش آسفالت معابر شهری شامل آسفالت گرم معابر شهری محله سرخ ریگ چابهار و آسفالت گرم معابر شهری محله مراد آباد – چابهار در این مدت نیز به بهره برداری می رسد.
کرد افزود: همچنین به مناسبت هفته دولت ۳۰۵ واحد مسکن مهر نیز در شهرستان های جنوبی سیستان و بلوچستان به بهره برداری می رسد.
استان سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی جاده های ارتباطی دارای ۲ اداره کل راه و شهرسازی در زاهدان مرکز این استان و ایرانشهر است.
راههای ارتباطی شهرستانهای زابل، هیرمند، زهک، نیمروز، هامون، زاهدان، خاش، میرجاوه، سراوان، سیب سوران و مهرستان زیر پوشش اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان(زاهدان) و محورهای ارتباطی ایرانشهر، دلگان، فنوج، سرباز، قصرقند، نیکشهر، کنارک و چابهار در حوزه استحفاظی اداره کل راه و شهرسازی جنوب استان (ایرانشهر) قرار دارند.
ایرانشهر در ۳۴۰ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است./ايرنا

دیدگاه کاربران