عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار یاسوج:

هزینه های خدمات شهری یاسوج سالانه حدود۴۵۰میلیارد ریال است

کد خبر: 75148
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۸ ق.ظ

شهردار یاسوج به کمبود منابع درآمدی و بالابودن هزینه های جاری شهرداری اشاره کرد و گفت: هزینه های خدمات شهری این شهر سالانه حدود۴۵۰میلیارد ریال است.

به گزارش نداي مردم، محمد علی جاوید افزود: حدود ۲۵۰میلیارد ریال از این میزان صرف حقوق یک هزار و۱۰۰پرسنل شهرداری می شود.
وی گفت: شهرداری یاسوج حدود ۴۰۰تا ۵۰۰نیروی انسانی مازاد دارد که این امر بر مشکلات مالی این شهر افزوده است.
شهردار یاسوج کمک های دولتی به شهرداری در سال را حدود ۱۰۰میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: تامین هزینه های شهرداری با منابع محدود درآمدی از عوارض امری مشکل است و در عین حال تلاش برای توسعه خدمات شهری در اولویت مدیران اجرایی است.
جاوید هزینه جمع آوری پسماند و زباله های شهری را سالانه ۹۰میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: نگهداری از فضای شهری و در کنار آن توسعه فضای سبز و خدمات ایمنی وآتش نشانی هزینه های زیادی را متوجه شهرداری کرده است.
وی به موقعیت توریستی شهر یاسوج اشاره کرد و گفت : توسعه شهر یاسوج با همکاری بین بین بخشی و جذب اعتبارات بیشتر دولتی می تواند الگوی خوبی برای شتاب بخشی حرکت توسعه دیگر مناطق استان باشد و با این وجود توسعه زیرساخت های این شهر با درآمدها و بودجه های فعلی شهرداری به شکل مطلوب ممکن نیست.
وی اظهارکرد: بخش زیادی از درآمد شهرداری یاسوج از محل صدور پروانه ساختمانی است که رکود دراین بخش مشکلاتی را به همراه داشته است و درآمد این بخش نیز محدود و در عین حال ناکافی است.
شهردار یاسوج به قانون گرایی در شهرداری اشاره کرد و افزود: در این راستا دریافت هزینه عوارض ساختمانی بصورت تعریف شده برای تمامی افراد نرخ یکسان دارد.
به گزارش ایرنا، در این نشست راهکارهای بهبود مدیریت شهری بویژه در عرصه همکاری روابط عمومی و رسانه و دیگر بخشها مورد تحلیل مدیران مسئول رسانه قرار گرفت.
شهر یاسوج بیش از ۱۱۰هزار نفر جمعیت دارد./ايرنا

دیدگاه کاربران