عضویت در خبرنامه الکترونیک
سخنگوی شورای شهر قم:

نکات مثبت و منفی مدیریت شهری در دو کفه ترازوی انصاف قرار گیرد

کد خبر: 75150
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۲ ق.ظ

سخنگوی شورای اسلامی شهر قم گفت: خبرنگاران نکات مثبت و منفی مدیریت شهری را در دو کفه ترازوی انصاف قرار دهند.

به گزارش نداي مردم،، نعمت‌الله عواطف رستمی در نطق پیش از دستور یکصد و نود و یکمین جلسه علنی و رسمی شورای اسلامی شهر قم با تبریک روز خبرنگار اظهار داشت: خاستگاه روز خبرنگار و نام‌گذاری هفدهم مردادماه، یادآور رشادت، شجاعت، حریت و دلاوری خبرنگارانی از جان گذشته است که برای انعکاس خبری و به تصویر کشیدن آنچه را که لازم است مردم بدانند، تا مرز شهادت پیش رفتند.

وی خاطرنشان کرد: خبرنگار آیینه شفاف، حقیقت‌یاب خستگی‌ناپذیر، بانفوذترین چشم بینا، صادق‌ترین راوی واقعیت‌ها و برخوردار از خالص‌ترین قلم برای نگارش واقعیت‌ها است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر قم تأکید کرد: خبرنگار به مثابه آینه شفاف، ناظری با شعاع دید بسیار وسیع، شنونده‌ای با گیرایی بسیار دقیق حقیقت‌یابی با میزان‌ها و ترازوهای خالص، روایت کننده‌ای با کمترین دخل و تصرف در بیان وقایع است.

وی با بیان اینکه خبرنگار به دنبال هدایت و مهندسی منصفانه افکار عمومی بر می‌آید، تصریح کرد: به دلیل تمام این ویژگی‌های ارزشمند است که امروز در پارلمان شهر مقدس قم از مقام ارزشمند خبرنگاران تجلیل می‌کنیم.

عواطف رستمی با اشاره به مصونیت کاری خبرنگاران اظهار داشت: اگر چه متأسفانه در دنیای پریشان حال و لجام‌گسیخته امروزی به خاطر حاکمیت حاکمان بداخلاق، این مصونیت کاری کم‌رنگ شده و در بسیاری از مناطق دنیا خبرنگاران تهدید، بازداشت، زندانی و حتی کشته می‌شوند.

وی با اشاره به قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شورای اسلامی مبنی بر علنی بودن جلسات شورا ابراز داشت: روح حاکم بر این ماده‌قانونی بیان‌گر این است که آنچه را که در شورای اسلامی شهر تصویب و ابلاغ می‌گردد دور از چشم و دیدگان مردم نیست.

سخنگوی شورای اسلامی شهر قم یادآور شد: جلسات شورا با حضور خبرنگاران به عنوان نمایندگان تسخیری مردم پرده حجاب را کنار زده و همه تصمیمات شورا، راجع به مدیریت شهری را در اختیار مردم می‌گذراند و با پرسش گری و مطالبه گری که از ویژگی‌های برجسته خبرنگاران است، به عنوان چشم بینا، واقعیت‌ها را نمایان می‌سازند.

وی یکی از بزرگ‌ترین ویژگی خبرنگاران را برخورداری از جسارت و حریت، استقلال‌نظر، عدالت‌جویی، پرهیز از گرایش‌ها و وابستگی‌های جناحی دانست و گفت: انتظار از خبرنگاران این است که انعکاس اخبار مربوط به پارلمان شهری و مدیرت شهری، اولویت‌دهی به معضلات، نکات مثبت و منفی و کاستی‌ها همگی باید در دو کفه ترازوی انصاف قرار بگیرند./فارس

دیدگاه کاربران