عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار شیراز:

راه‌حل کاهش خسارات‌ تصادف‌های شهری افزایش تعداد بیمارستان‌ نیست

کد خبر: 75158
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۸ ق.ظ

راه‌حل کاهش خسارات‌ تصادف‌های شهری افزایش تعداد بیمارستان‌ نیست
شهردار شیراز گفت: راه‌حل کاهش خسارت‌های ناشی از تصادف‌های شهری افزایش تعداد بیمارستان‌ها نیست.

به گزارش نداي مردم، علی‌رضا پاک‌فطرت یک‌شنبه‌شب در حاشیه نخستین گردهمایی خیّرین شهر شیراز در جمع مسؤولان و خیّرین اظهار داشت: امشب در این مکان فرشتگانی جمع شده‌اند که تا به امروز کارهای بزرگی انجام داده‌اند.

وی گفت: بسیاری فکر می‌کنند مشکلات کشور ما با تزریق پول حل می‌شود اما مشکل اصلی کشور بی‌تفاوتی انسان‌ها نسبت به تعهدات خود است.

این مسؤول بیان داشت: شهر شیراز همیشه در مباحث خیر الگو بوده و امروز نیز استان فارس الگوی شهرهای دیگر ایران است و اینک زمان آن رسیده که بین خیّرین هم‌افزایی صورت گیرد.

شهردار شیراز در ادامه افزود: شهر شیراز ازلحاظ جغرافیایی به مناطق، ناحیه‌ها و محله‌های مختلفی تقسیم ‌شده است و باید مشخص شود در هر قسمت چه نیازهایی دارد، هرچند تا حدودی این امر صورت گرفته است.

پاک‌فطرت ادامه داد: اولویت‌بندی نیازهای شهری یکی از امور مهم دیگر بوده و من فکر می‌کنم اولویت شهر شیراز فرهنگ‌سازی است چراکه ما نیاز به شهروندانی داریم که فرهنگ شهروندی را بدانند.

وی تصریح کرد: زمانی در خیابان‌های این شهر عده‌ای از روی جهل با سرعت غیرمجاز در محدوده شهری مسابقه می‌دهند و درنهایت تصادف می‌کنند آیا ما باید برای کاهش خسارت‌های جانی حاصل از تصادف‌ها بیمارستان بسازیم.

این مسؤول اضافه کرد: مشکل شیراز فرهنگی است و مردم این شهر باید خود وارد این مسائل شوند و امربه‌معروف کنند و به تبلیغ فرهنگ رانندگی، چگونه زیستن، حق همسایگی و… بپردازند.

شهردار شیراز بیان کرد: ما در سه سال گذشته ۵۰ قطعه زمین برای ساخت مسجد و حسینیه به خیّرین اهدا و در ساخت آن نیز کمک کردیم و این مهم در حوزه ساخت بیمارستان نیز صدق می‌کند.

پاک‌فطرت خاطرنشان کرد: باوجود تمام این اقدامات مشکل اصلی ما بی‌تفاوتی است و اگر نسبت به مشکلات فرهنگی بی‌تفاوت باشیم گریبان‌گیر خانواده‌ها خواهد شد.

وی تصریح کرد: ما و شما باید به این سؤال‌ها پاسخ دهیم که آیا قوانین ما ضعف دارد یا شهر بد ساخته ‌شده، جریمه‌های راهنمایی و رانندگی کم است، اتومبیل‌های ما مشکل‌دارند یا فرهنگ شهروندی را نمی‌دانیم.

این مسؤول با اشاره به کشف راه‌حل پیرامون مشکلات شهر شیراز افزود: این‌ها تلنگری برای شروع فعالیت مختلف شهرسازی است و ما نیاز داریم در حوزه اداره شهری و استفاده بهینه از نیروهای انسانی تجدید نظر کنیم.

شهردار شیراز در پایان خاطرنشان کرد: از ارائه راه‌حل‌های سازنده استقبال می‌کنیم اما راه‌حل‌ها باید متناسب با نیاز مناطق شهری باشد و آرامش مردم را تأمین کند./فارس

دیدگاه کاربران