عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار خرمشهر:

چندگانگی مدیریت شهری بر مشکلات خرمشهر افزوده است/اجرای طرح های عمرانی کلان بزودی

کد خبر: 75170
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۵ ق.ظ

شهردار خرمشهر، چندگانگی مدیریت شهری را عاملی در مسیر افزایش مشکلات این شهر خواند و گفت:مشکلات زیربنایی شهر باید با همکاری جمعی رفع شده و شهر به سمت آبادانی و رونق اقتصادی، تجاری و مقصد گردشگری سوق یابد.

به گزارش نداي مردم، محمد دوایی فر گفت:هیچ خبرنگاری حاضر نیست قلم خود را بفروشد.
وی در ادامه سخنانش با تشریح اقدامات انجام شده در این شهر در راستای تحقق رونق پایدار اقتصادی، گفت:انتشار اوراق مشارکت به مجوز از مراجع استانی، سازمان شهرداری های وزارت کشور و بانک مرکزی نیاز دارد.
شهردار خرمشهر تصریح کرد:نقشه طرح گردشگری پل عابر پیاده بر رودخانه کارون در خرمشهر با دو هزار و ۵۰۰ متر مربع فضای تجاری آماده شده و آگهی مشارکت آن نیز منتشر شده است.
وی گفت: همچنین زمین مورد نیاز برای احداث احداث هتل ۵ ستاره خرمشهر واگذار شده و سرمایه گذار با کمک شرکای تجاری خود، نقشه های آن را آماده کرده و به زودی کار احداث آن نیز آغاز می شود.
شهردار خرمشهر، کمبود درآمد در شهرداری را از عوامل تعویق پرداخت حقوق کارگران و کارکنان شهرداری دانست و گفت:شرکت های بزرگ موجود در خرمشهر عوارض خود را به تهران واریز کرده، در حالی که خدمات و امور آنها در شهر خرمشهر است.
وی ادامه داد:شهرداری خرمشهر، چندی پیش دریافت عوارض از خودروهای حامل کالا به شلمچه را اجرا کرد که این طرح با اعتراض برخی از مسئولان سازمان منطقه آزاد اروند، متوقف شد و قرار بود منطقه آزاد درآمد ناشی از این کار را جبران کند ولی تاکنون خبری نیست.
شهردار خرمشهر درآمد ماهانه شهرداری را چهار میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و گفت:حقوق ماهانه کارگران و کارکنان شهرداری دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال است.
دوایی فر افزود:این نهاد، بیشتر به دنبال این است که بار مالی شهرداری را کاهش داده و فرصت های شغلی و رونق اقتصادی را در شهر ایجاد کند.
دوایی در بخش دیگر از سخنانش، افزایش روحیه نشاط و شادابی در شهروندان را رسالت یک خبرنگار دانست و گفت:انعکاس مشکلات و کمبودهای شهر برای اطلاع رسانی به مسئولان وظیفه خبرنگاران است ولی نباید در مردم یاس و ناامیدی ایجاد شود.
در این نشست از خبرنگاران فعال رسانه های جمعی شهرستان تجلیل شد.
محمود صارمی مسئول دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی در مزار شریف به همراه دیپلمات های ایران از سوی نیروهای طالبان در افغانستان به شهادت رسیدند./ايرنا

دیدگاه کاربران