عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار اصفهان:

افزایش مشکلات مدیریت شهری اصفهان با افزایش جمعیت

کد خبر: 75195
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۷ ق.ظ

شهردار اصفهان در جلسه کمیسیون ماده ۱۰۰ گفت: ظرفیت شهر اصفهان یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار نفر است و افزایش جمعیت کار مدیران شهری را سخت‌تر می‌کند.

به گزارش نداي مردم، مهدی جمالی‌نژاد عصر امروز در جلسه هم‌اندیشی کمیسیون ماده ۱۰۰ شورای شهر با حضور شهرداران مناطق شهرستان اصفهان، اظهار کرد: مشکلات شهری در کلان‌شهرها دو برابر می‌شود.

وی افزود: انصافاً همه دلشان می‌خواهد که تخلفی در شهر نباشد اما این پیچیدگی‌ها کار را سخت می‌کند، چرا که مسؤولان شهری در اصفهان با یک پارادوکس مواجه هستند و نباید بیش از ظرفیت شهر، اصفهان توسعه یابد.

شهردار اصفهان تصریح کرد: شهر اصفهان ظرفیت یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار نفر را دارد، افزایش جمعیت کار را برای ما سخت‌تر می‌کند که اکثر این افزایش جمعیت‌ها در اصفهان از طریق مهاجرت‌ها صورت می‌پذیرد و فقط از استان اصفهان به شهر اصفهان مهاجرت نمی‌کنند، بلکه از استان‌های مجاور هم به این شهر مهاجرت می‌کنند.

وی تأکید کرد: در حال حاضر مدیران شهری با یک چالش روبه‌رو هستند؛ مدیریت مالی شهر اصفهان خوب است چراکه فرهنگسراها، ورزشگاه‌ها و دیگر مکان‌های فرهنگی، تفریحی و ورزشی از سوی شهرداری در حال گسترش هستند اما متأسفانه شهرداری بااینکه درآمدش با توجه به رکود اقتصادی هم دچار تنش شده است، همه هزینه‌ها برای شهر سر جای خود هستند.

جمالی نژاد در ادامه عنوان کرد: سیاست شهرداری اصفهان به‌طور جد این است که تخلفی صورت نپذیرد، نظارت کامل انجام بگیرد، قانون را در همه موارد رعایت کند اما علی‌رغم همه این تلاش‌ها تخلفاتی به شهرداری ارجاع می‌شود.

وی در خصوص جلسات هم‌اندیشی خاطرنشان کرد: این جلسات هم‌اندیشی باید مستمر باشد چراکه دغدغه مناطق مختلف شهر توسط شهرداران مناطق اصفهان گفته می‌شود و پس‌از آن موردبررسی قرار می‌گیرد.

شهردار اصفهان در خصوص پیشگیری از تخلفات گفت: بحث پیشگیری بسیار برای شهرداری مهم است و تلاش بر این است که طرح پلیس ساختمان به‌طور جد در شهرداری پیگیری شود و حداکثر نظارت بر ساختمان‌ها را شهرداری داشته باشد.

وی در پایان تأکید کرد: شهرداری اصفهان مصمم است که در شهر اصفهان در کنار حفظ میراث فرهنگی و در کنار اجرای قانون، ساختمان‌سازی با مشکل مواجه نشود و هم‌چنین تخلفات کاهش از قبیل تخلفات ساختمانی کاهش یابد./فارس

دیدگاه کاربران